Одеський НПЗ заявляє про підготовку рейдерського захоплення заводу

  14 Грудня, 2015 13:53
  Люди Пашинського через суд намагаються захопити ОНПЗ.
  Одеський нафтопереробний завод
  Фото з відкритих джерел
  Одеський нафтопереробний завод

  "Одеський нафтопереробний завод" виступив зі зверненням до голови Одеської ОДА та прокурора Одеської області з проханням втрутитися в ситуацію і не допустити заплановане рейдерське захоплення підприємства.

  У документі наголошується, що підставою для звернення стало рішення слідчого судді Приморського районного суду міста Одеси Кушніренко Ю. С. від 13 листопада 2015 року про передачу нерухомого майна ОНПЗ на відповідальне зберігання і в оперативне управління державному підприємству "Укртранснафтопродукт".

  Автори звернення вважають, що рішення про передачу майнового комплексу суд виніс без будь-яких правових підстав.

  "Відповідно до норм Господарського Кодексу України, право оперативного управління - це право підприємства, за яким власником закріплено майно, володіти, користуватися і розпоряджатися ним для здійснення некомерційної господарської діяльності. Таким чином, Приморський районний суд міста Одеса фактично передав всю нерухомість ОНПЗ в безкоштовне користування ДП Укртранснафтопродукт", - йдеться в тексті документа.

  Зазначимо, що представники ОНПЗ пов'язують діяльність "Укртранснафтопродукту" з бізнесменом Сергієм Тищенком, а останнього - з народним депутатом від фракції "Народний Фронт" Сергієм Пашинським.

  Крім того, вони вказують, що захоплення ОНПЗ може координуватися народним депутатом Ігорем Кононенком.

  "Нафтопродукти, які були раніше вилучені на ОНПЗ і передані на зберігання ДП Укртранснафтопродукт, реалізовані структурами Сергія Пашинського і Сергія Тищенка за заниженими цінами із завданням значної шкоди державі. Про це свідчать документи, які доступні до ознайомлення в Єдиному державному реєстрі судових рішень. В рамках кримінального провадження №42015000000000944 наразі проводить розслідування Генеральна прокуратура України за фактом привласнення державного майна в особливо великих розмірах шляхом зловживання службовим становищем посадовими особами ДП "Укртранснафтопродукт", - вказують автори документа.

  Наголошується, що за даними попереднього розслідування ГПУ, посадовці "Укртранснафтопродукту" без біржових торгів та аукціону реалізували за заниженими цінами нафтопродукти, бензин і газовий конденсат, які були передані держпідприємству для зберігання і подальшої реалізації в рамках кримінального провадження №12014160020000076.

  "З жовтня 2015 року ДП Укртранснафтопродукт очолює Олександр Горбунов, який раніше також був заступником глави цього підприємства, а до цього працював у компанії Фактор Сергія Тищенка на посаді директора з питань будівництва АЗС", - наголошується у зверненні.

  Зазначається, що згідно з даними внутрішнього аудиту ДП "Укртранснафтопродукту" (за період 01.01.2014 по 01.03.2015), який був раніше оприлюднений ЗМІ, компанія продала 28,5 тисяч т нафтопродуктів.

  У зв'язку з цим, в ОНПЗ побоюються, що після захоплення заводу його майно буде розпродано так само, як і нафтопродукти, які зберігалися на заводі, і просить владу втрутитися, щоб не допустити розкрадання майна ОНПЗ.

  Крім того, завод також просить перевірити можливу причетність до запланованого рейдерського захоплення співробітників Одеської ОДА та прокуратури Одеської області, оскільки саме клопотання прокуратури Одеської області, підписане прокурором Олександром Кашульським, стало підставою для винесення рішення суду про передачу майнового комплексу ОНПЗ.

  Нагадаємо, житомирська кондитерська фабрика "ЖЛ" зазнає рейдерських атак, організованих народним депутатом Сергієм Пашинським

  Теги : ГПУ Одеса сергій пашинський Народний Фронт сергій тищенко Укртранснафтопродукт Ігор Кононенко рейдерське захоплення нафтопереробний завод
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів