Іноземцям полегшать службу в українській армії

  12 Травня, 2015 12:59
  Депутат та військовий експерт Дмитро Тимчук запропонував дозволити іноземцям проходити службу без зміни громадянства.

  Верховна Рада України прийняла в першому читанні законопроект, що пропонує дозволити іноземцям служити в українській армії.

  Таке рішення підтримали 257 депутатів, повідомляє сайт Верховної Ради.

  Мова йде про законопроект № 2389 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо проходження військової служби у Збройних Силах України іноземцями та особами без громадянства.

  Його автором виступив депутат от НФ Дмитро Тимчук.

  Він нагадав, що після початку формування на добровольчій основі спеціальних підрозділів МВС України та батальйонів територіальної оборони ЗС України, у зону антитерористичної операції почали самостійно прибувати іноземці з військовим досвідом.

  Частина з них, попри відсутність на те правових підстав, брали та беруть участь у бойових діях.

  Разом з цим, чинне законодавство України, а саме Закони України "Про військовий обов’язок та військову службу", "Про Збройні Сили України" та "Про Статут внутрішньої служби Збройних Сил України", не передбачає проходження військової служби іноземцями. 

  Більше того, дії іноземців, щонайменше, підпадають під ознаки ст. 263 Кримінального кодексу України "Незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами".

  Тому Тимчук запропонував дозволити іноземцям проходити службу в армії без прийняття громадянства. 

  "За рахунок іноземців, які увійдуть до лав ЗС, зменшиться потреба у мобілізації громадян України та витрати на різні форми виплат учасникам бойових дій, інвалідам, сім’ям загиблих тощо", - зазначив він.

  Теги : армія Дмитро Тимчук військова служба громадянство іноземці
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів