"Народний фронт" хоче ввести цензуру в інтернеті

  29 Сiчня, 2016 12:00
  Депутат від "Народного фронту" подав законопроект, який дозволить блокувати сайти без рішення суду.
  Арсеній Яценюк
  Фото з відкритих джерел
  Арсеній Яценюк

  У прийнятому Верховною Радою в першому читанні законопроекті "Про державну підтримку кінематографії в Україні" авторства Миколи Княжицького від "Народного Фронту" і ще низки депутатів, містяться норми про блокування сайтів, які порушили чиєсь авторське право, без рішення суду.

  Таким чином, створюються можливості для зловживань з боку правоохоронних органів та будь-яких впливових осіб, які можуть заблокувати будь-який сайт за поширення неугодної інформації. У першу чергу, це стосується інформації про прем'єр-міністра Арсенія Яценюка, партії "Народний фронт" та соратників прем'єра.

  Новий закон містить скандальні нововведення. Наприклад, Княжицький і його співавтори ввели новий термін "багатокористувацькі платформи", які пропонується блокувати при першій же скарзі на піратство.

  Під такими платформами розуміються соціальні мережі, файлообмінники, хмарні сервіси і навіть пошукові системи. Таким чином, виходячи з тексту документа, в Україні можна буде заблокувати, наприклад, Google або Facebook.

  Від російської практики це мало чим відрізняється.

  Суб'єкт авторського права може вимагати видалити контент, що порушує законодавство, безпосередньо у власника сайту або платформи. За розповсюдження суб'єктом завідомо неправдивих відомостей передбачена відповідальність.

  У разі надходження скарг власник сайту зобов'язаний не пізніше, ніж протягом 24 годин, блокувати доступ до цього контенту, і протягом 48 годин з моменту отримання заяви повідомити заявника про блокування.

  Відмовити заявнику власник сайту може у двох випадках: якщо цей контент насправді належить комусь іншому або якщо вимогу про блокування було оформлено з порушеннями.

  Власникам сайтів наказується розміщувати достовірну інформацію про себе в сервісі whois (в обсязі, достатньому для звернення з позовною заявою до суду). У той же час суб'єкт авторського права може звернутися до хостеру за інформацією про власника сайту. Якщо йому цю інформацію не надали протягом доби, хостер буде зобов'язаний заблокувати сайт (або частину сайту) протягом 24 годин з моменту надходження скарги.

  У ІнАУ - телеком-асоціації, що відстежує всі зміни галузевого законодавства у відповідній сфері - вважають закон небезпечним, тому що він містить норми, які несуть загрозу свободі слова.

  "Вкотре пропонується замість досудової процедури (як це відбувається в європейських країнах або США - notice and take down) узаконити позасудову схему вирішення питань, пов'язаних з порушеннями авторських і суміжних прав в інтернеті, що неприпустимо і суперечить в тому числі і Договору про асоціацію", - заявила Тетяна Попова, заступник голови правління ІнАУ.

  Теги : Арсеній Яценюк цензура Інтернет піратство Народний Фронт ЗМІ княжицький сайти
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів