Нацрада оштрафувала "Інтер" на 4,46 млн грн за концерт до Дня Перемоги

  11 Липня, 2018 20:27
  Це рекордний штраф на телеканал за розпалювання ворожнечі.

  Національна рада з питань телебачення і радіомовлення оштрафувала телеканал "Інтер" на 4,46 млн грн (25% ліцензійного збору) за розпалювання ворожнечі, яке було зафіксоване під час концерту до Дня Перемоги "Перемога. Одна на всіх", повідомив портал Детектор Медіа.

  Наразі відомо, що рішення про штраф відомство прийняло після перевірки телеканалу, яка була проведена після скарг Департаменту захисту національної державності СБУ, громадян Ковбика, Семілетко і Київської міської організації "Української Галицької партії".

  Перевірка підтвердила, що в ефірі телеканалу під час концерту лунали наступні фрази ведучих. Ведучий Андрій Доманський у підводці сказав: "Сегодня мы не можем позволить, чтобы улицы наших городов называли именами фашистских преступников, а их портреты безнаказанно проносили в факельных шествиях по нашей столице, где каждый метр полит кровью наших соотечественников". Далі продовжила ведуча Анастасія Даугулє: "И пусть иногда нам кажется, что все против нас, что мы чужие в своей стране. Но это не так. Нас много. Нас сотни в этом зале и миллионы – перед экранами телевизоров".

  Нацрада вирішила, що в цих словах є розпалювання національної, расової чи релігійної ворожнечі та ненависті, що є порушенням абзацу 4 частини 2 статті 6 закону "Про телебачення і радіомовлення" та п. 1 ст. 28 закону "Про інформацію". Такі порушення караються штрафом у розмірі 25% ліцензійного збору, відповідно до ч. 8 ст. 72 закону "Про телебачення і радіомовлення". Члени Нацради одноголосно вирішили застосувати цю санкцію.

  Для "Інтера" сума штрафу становитиме 4,46 млн  гривень, що є найбільшим, призначеним Нацрадою за весь час використання цієї статті. Всю суму телеканал має сплатити протягом 30 днів, якщо не оскаржить його в суді.

  Заступник голови Нацради Уляна Фещук заявила, що окремо кожне слово ведучих може бути юридично зважене, але разом ці фрази розпалюють ворожнечу.

  Фещук зазначила, що напередодні 9 травня шматок концерту був поширений в інтернеті й викликав негативну реакцію суспільства, після якої "Інтер" міг внести зміни до програми.

  За словами першої заступниці голови Нацради Ольги Герасим’юк, розпалювати ворожнечу можна не прямими закликами, а засобами пропаганди.

  Телеканал "Інтер" не погодився з результатами перевірки та виставленим штрафом. У керівництві телеканалу заявили, що висловлювання ведучих не пов’язані з національними, расовими чи релігійними питаннями, оскільки нацизм – явище не національне, не расове і не релігійне. При цьому на телеканалі вважають, що будь-які тлумачення змісту передачі є виключно оціночними судженнями, які можуть виникнути тільки внаслідок некоректного сприйняття окремих слів, вирваних з контексту.

  За словами юриста медіагрупи телеканалу Ольги Мусійко, "Інтер" оскаржить штраф у суді.

  "Нічого, крім засудження нацизму і показу ролі України в боротьбі за перемогу, даним концертом "Інтер" не мав на увазі. Кожне слово (ведучих) було юридично зважено. Відстежити на 100% реакцію громадськості неможливо. Частина людей на одній стороні, друга на іншій, жодна не має пріоритетності. З моєї точки зору, у Національної ради немає юридичних підстав для такої санкції. Зустрінемося в суді", – заявила Мусійко.

  Нагадаємо, 8 травня в Facebook на сторінці організації "Національний корпус" було викладено уривок концерту, який обурив суспільство через слова ведучого.

  Теги : Інтер Нацрада з питань телебачення і радіомовлення
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося


  Архів