Начальник пожежної охорони артскладу в Калинівці уникнув покарання за недбальство

  12 Жовтня, 2018 09:53
  Відповідального за пожежну безпеку арсеналу, де рік тому вибухали боєприпаси, не покарають, бо сплив термін його притягнення.

  Начальник пожежної безпеки військового складу Міністерства оборони в Калинівці Вінницької області Валентин Моклюк уникнув покарання за недбалість, оскільки закінчилися строки притягнення до відповідальності.

  Про це йдеться в судових матеріалах, передають Українські Новини.

  Майор Моклюк був призначений начальником служби пожежної безпеки в березні 2014 року. Прокуратура встановила, що він не проводив з особовим складом заняття з пожежної безпеки й не контролював її дотримання на території військової частини.

  Так, 26 вересня 2017 року, в день вибуху арсеналу, на його територію цивільні особи пронесли 2 запальнички, 2 пачки сірників, 6 пачок цигарок і каністру з нафтопродуктами. Ці предмети потім були виявлені в приміщенні відділу зберігання №16.

  Також Моклюку ставилося за провину те, що в день пожежі на складі пожежний автомобіль залучався до розкидання щебеню і розтратив через це частину пального. У зв’язку із цим під час гасіння та локалізації пожежі автомобіль потребував дозаправки, що унеможливило його оперативне використання за призначенням.

  Понад те, під час гасіння пожежі вийшов з ладу пожежний танк, а на інших не працювала світлова сигналізація й не були натягнуті гусеничні стрічки. Не проконтролював Моклюк і справність гідранта, через що єдиний справний танк заправлявся водою з пожежного авто.

  Встановлено також, що в день вибуху постовий, який мав виявляти безпілотні апарати в небі над арсеналом, був відсутній на пожежній вежі.

  Майор Моклюк не проконтролював і те, що 8 сховищ боєприпасів на арсеналі не були обладнані автоматичною пожежною сигналізацією; територія військової частини була захаращена; в сховищах з боєприпасами шибки у вікнах були матові, що могло призвести до детонації боєприпасів від нагрівання від прямих сонячних променів.

  Прокуратура попросила суд визнати начальника пожежної безпеки винним у недбалості й притягнути до адміністративної відповідальності. Моклюк вину не визнав і заявив, що на належному рівні управляв діяльністю пожежної служби військової частини.

  У підсумку Моклюк уникнув покарання, справу проти нього закрили 21 лютого 2018 року, оскільки 20 лютого сплив 3-місячний термін притягнення до адмінвідповідальності. При цьому розгляд справи неодноразово відкладався через хворобу Моклюка.

  Як відомо, міністр оборони Степан Полторак поскаржився на брак грошей, заявивши, що за нинішнього фінансування гарантувати безпеку військових складів можна аж через 15 років.

  Теги : Міноборони військові склади Калинівка склад боєприпасів
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів