Нацбанк ввів у обіг пам'ятні монети "70 років Перемоги"

  7 Травня, 2015 17:38
  Випущені дві пам’ятні монети, присвячені 70-річчю перемоги над нацизмом у Європі. Одна з них – номіналом 1 гривня - є дійсним платіжним засобом.

  Національний банк України ввів у обіг дві пам'ятні монети "70 років Перемоги. 1945 - 2015" номіналом 5 гривень тиражем 35 тис. штук і номіналом 1 гривня тиражем 7 млн штук.

  Про це йдеться в офіційному повідомленні Нацбанку.

  Згідно з ним, пам'ятну монету номіналом 5 гривень виготовлено з нейзильберу, а її вартість становить 29 гривень. На її аверсі стилізована композиція, що символізує життя: древо роду, на тлі якого в гнізді з гілкою калини сидить голуб, а на реверсі - композиція з солдатською каскою і квітами маку.

  Монета номіналом 1 гривня виготовлена з алюмінієвої бронзи, якість звичайна, маса - 6,8 г, діаметр - 26 мм, товщина - 1,85 мм. На аверсі монети – вгорі малий державний герб, рік карбування (2015), в обрамленні давньоруського орнаменту написи "Україна 1 гривня". На реверсі монети розміщено стилізовану композицію: солдатська каска та квітки маку – символи пам’яті.

  Фото: НБУ

  Також відзначається, що обігова пам’ятна монета номіналом 1 гривня є дійсним платіжним засобом України за її номінальною вартістю.

  Нагадаємо, наприкінці квітня Президент Петро Порошенко затвердив медаль "70 років перемоги над нацизмом".

  Теги : нбу пам'ятні монети
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів