НАБУ розслідує продаж дерева "Укрзалізниці" за завищеною ціною

  11 Сiчня, 2016 12:37
  Антикорупційне бюро отримало доступ до документів компаній, які продали "УЗ" дерево з накруткою в 30%.

  Суд надав детективам Національного антикорупційного бюро доступ до даних про рух коштів по банківських рахунках постачальників деревини для філії "Центр управління промисловістю" ПАТ "Українська залізниця".

  Про це свідчить низка ухвал Солом’янського суду м. Києва від 23 грудня, пишуть "Наші гроші".

  Зазначається, детективи мають у своєму розпорядженні дані, що з 1 січня 2014 року і дотепер "Центр управління промисловістю" Укрзалізниці (раніше ДП "Управління промислових підприємств Державної адміністрації залізничного транспорту України") уклав договори на постачання шпал та брусу на суму понад 350 млн грн, при цьому закупівельні ціни були вищими від ринкових у середньому на 30%, відтак держпідприємство зазнало збитків у вигляді надмірно сплачених коштів на суму 50 млн грн.

  Таку ж суму збитків визначила і Генпрокуратура, яка раніше займалась розслідуванням цих закупівель.

  Наголошується, аналіз податкової звітності свідчить, що отримані від держпідприємства кошти переможці закупівель спрямували на рахунки фірм з ознаками фіктивності.

  Підкреслюється, детективи НАБУ отримали доступ до документів ТОВ "Деревообробний завод Рогатин", підприємства "Соломія" Української спілки інвалідів, ПП "Сельхозмашпроект", ТОВ "НВФ Колія", ТОВ "Гранд Трейдінг", ПП "Опал", ТОВ "Торг-Інвест", ТОВ "Техносфера Пик", ТОВ "МДК Інвест", ДП "Константа-Агро", ТОВ "Судововишнянський цегельний завод", ДП "Тернопільекспортліспром – І".

  Своєю чергою, слідчі ГПУ назвали організатором злочину недавнього керівника держпідприємства "Управління промислових підприємств Укрзалізниці", який діяв у змові з працівниками підконтрольних йому комерційних структур – ТОВ "Західспецбудмеханізація", ТОВ "Судовишнянський цегельний завод", ТОВ "Граніт-Захід", ТОВ "Компанія "Омега-Консалтинг", ТОВ "Західтрансбуд" та Дочірнє підприємство "Константа-Агро".

  Крім того, учасницею оборудки слідчі назвали також дружину екс-керівника держпідприємства.

  Зазначається, співзасновницею деяких із вищеназваних компаній була Оксана Зюбрик-Жмурко, свого часу прописана в одній квартирі з Ярославом Жмурком, який у травні-серпні 2015 року очолював ДП "УПП УЗ".

  Теги : розслідування ГПУ суд укрзалізниця документи НАБУ
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів