На Вінничині селяни вимагають повернення відібраних під забудову котеджів пасовищ

  12 Червня, 2018 15:16
  За словами демонстрантів, пасовисько продають в Інтернеті за 3 млн гривень чи 120 тис. доларів.

  На Вінничині селяни влаштували акцію протесту з вимогою повернення 24 гектарів пасовища, яке продають під забудову котеджів.

  Про це повідомляє 33 канал.

  12-го червня зранку селяни із Михайлівки Вінницького району на вулицю Келецьку під управління держгеокадастру пригнали три корови і пустили їх пастись під держустановою "Бо туту дуже добра зелена трава! А наше пасовисько вкрали і продають в інтернеті за 120 тис. доларів під котеджі!"

  Вимагали повернення від держгеокадастру та через суди 24 гектарів свого традиційного пасовища 40 членів громади села під Вінницею.

  "Ця боротьба за землю триває вже 5-й рік, як в 2013-му її із чисельними порушеннями спершу виділили 12-м громадянам – не мешканцям села. А згодом вони від неї відмовились на користь одного "агровінтрасту" і пасовисько вже переоформили під ріллю та продають в Інтернеті за 3 мільйони гривень чи 120 тисяч доларів!", – зазначила під час акції протесту Людмила із Михайлівки.   

  Вона також додала, що це рішення оскаржували в судах, але їм відмовляють.

  "Натомість землю переорали перед новим роком із тітушками двома потужними тракторами аж із Іллінців. Наші бабусі кидались під ті трактори, але їх травили газом і викидали із пасовиська, яке прибрала до рук одна впливова у Вінниці родина колишнього посадовця із митниці, який знову працює на держслужбі після люстрації", – каже Людмила.

  За її словами, селяни хочуть запитати керівництва держгеокадастру, "яке в 90-х роках підписувалось під документами на пасовисько, як їм оформили землю за місяць", коли селяни ходять за документами роками.

  Вона також попередила, що в разі, якщо не вийде нічого добитися тут, то "усі корови з Михайлівки перекриють трасу і будуть пастися під ОДА".  Нагадаємо, раніше заступник міністра юстиції, уповноважений у справах ЄСПЛ Іван Ліщина заявляв, що рішення Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ), яким чинний в Україні мораторій на продаж землі визнано порушенням прав людини, зобов'язує українську владу відкрити ринок землі протягом 1-2 років.

  Теги : Вінницька область акція протесту земля
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося


  Архів