На реабілітації бійців АТО розікрали понад 5 млн грн

  24 Жовтня, 2018 15:08
  За даними СБУ, впродовж 2016-2017 років зловмисники протиправно заволоділи державними коштами.

  Співробітники Служби безпеки України та прокуратура Києва викрили механізм розкрадання комерсантами бюджетних коштів, виділених на реабілітацію постраждалих учасників бойових дій.

  Про це повідомляє прес-центр СБУ.

  Оперативники спецслужби встановили, що під час торгів на надання послуг з реабілітації воїнів, проведених Державною службою у справах ветеранів війни та учасників АТО, ділки надали неправдиві дані про наявність у медичному закладі відповідних спеціалістів та матеріально-технічної реабілітаційної бази.

  Зазначається, що у зв'язку з цим учасники бойових дій не отримали повного спектру реабілітаційних послуг, які передбачені за умовами тендеру.

  Співробітники СБУ задокументували, що за цією схемою впродовж 2016-2017 років зловмисники протиправно заволоділи державними коштами на суму понад 6 млн гривень.

  У межах розпочатого кримінального провадження директору закладу, який є також депутатом однієї із місцевих рад, оголошено про підозру в скоєнні злочинів, передбачених ст. 190 та 366 Кримінального кодексу.

  Водночас, як уточнила Українській правді речниця прокуратури Києва Надія Максимець, вищевказаний епізод – лише частина корупційної схеми розкрадання коштів такими закладами по всій території України, зокрема в Харківській, Тернопільскій, Волинській, Київській, Одеській областях.

  "Цей заклад – уже 9-й санаторій, якими в останні 2 роки займаються органи, в тому числі столичної прокуратури", – каже Максимець.

  Стосовно підозрюваного, одного з керівників цього закладу, речниця прокуратури Києва уточнила, що він є депутатом Сергіївської селищної ради Білгород-дністровського району Одеської області 1961 року народження, тож, зважаючи на його спеціальний статус, підозру чиновнику підписував прокурор Києва.

  За словами речниці прокуратури Києва, в межах цього кримінального провадження допитано понад 700 учасників бойових дій, які надали показання, що вони не отримали в повному обсязі ту програму реабілітації, яка була заявлена.

  Крім цього, за словами Максимець, сума "понад 6 мільйонів" – це кошти, які керівник закладу отримав від держави загалом.

  "Якісь послуги вони все ж надавали, тож сума збитків сягає 5,6 млн гривень, як встановило досудове слідство", – зазначила речниця столичної прокуратури.

  На уточнююче запитання, чи поніс хтось із фігурантів цієї масштабної корупційної схеми реальне покарання, Максимець зазначила: "Наразі кілька проваджень направлено до суду, але кінцевого рішення по них ще немає".

  Як повідомлялося раніше, більшу частину групи дітей з Краматорська, яких влада відправила на оздоровлення до Хорватії, склали діти впливових і заможних батьків.

  Теги : СБУ прокуратура розкрадання учасники АТО лікування
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося


  Архів