На переоснащення шкіл виділять рекордну суму коштів – Міносвіти

  16 Квiтня, 2018 11:11
  Нове обладнання у школах може з’явитися вже у вересні цього року.

  На переоснащення шкіл із державного бюджету виділять 1 млрд 385 млн гривень, що є найбільшою сумою, яка коли-небудь виділялася в Україні на відповідні цілі.

  Нове обладнання у школах може з’явитися вже у вересні цього року, розповіла Громадському радіо радниця міністра освіти України Іванна Коберник.

  За її словами, це відбувається в рамках освітньої реформи.

  "На забезпечення уряд виділив 1 млрд 385 млн гривень, минулого тижня була ухвалена постанова про розподіл цих коштів. Це дуже велика сума, ніколи одноразово не виділялося стільки грошей із державного бюджету на переоснащення шкіл. Це вперше, коли реформа запускається із такою суттєвою підтримкою держави", – сказала Коберник.

  Кошти розподілять наступним чином, сказала радниця міністра: "40% буде спрямовано на закупівлю дидактичних матеріалів для перших класів, які допоможуть навчатися їм у грі. Ще 40% – на закупівлю сучасних меблів, решту 20% мають використати на закупівлю комп’ютерного обладнання для перших класів".

  Вона також додала, що гроші розподілять між усіма областями України. Суми залежатимуть від кількості учнів в області. Закупівлі здійснюватиме місцева влада.

  Заплановано, що в містах обласного та районного значень державне фінансування становитиме 70%, місцева влада муситиме додати решту необхідних для реформування грошей. У селах пропорція становитиме 90% на 10%. В гірській місцевості та на лінії розмежування 95% на 5%.

  Нагадаємо, Міністерство освіти заборонило батьківські комітети у школах.

  Теги : Міносвіти гроші бюджет школи
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося


  Архів