МОЗ хоче відмінити виклик лікаря в перший день хвороби для отримання лікарняного

  15 Травня, 2018 17:46
  Нову процедуру оформлення лікарняних планується впровадити до кінця року.

  Міністерство охорони здоров'я України змінює систему виписування лікарняних листів і планує скасувати необхідність виклику лікаря в перший день хвороби для отримання лікарняного.

  Про це в інтерв'ю РБК-Україна заявив заступник міністра охорони здоров'я Павло Ковтонюк.

  "Друга причина необхідності виклику лікаря додому – це отримання лікарняного. Ми зараз змінюємо систему виписування лікарняних. Мені б хотілося, щоб до кінця року ми це встигли зробити. Тому що ми плануємо сформувати таку систему, коли відпаде необхідність викликати лікаря в перші дні хвороби для того, щоб отримати лікарняний лист. Ці причини виклику лікаря додому ми приберемо і відкриємо дорогу для нормальних відносин лікаря і пацієнта", – наголосив він.

  При цьому Ковтонюк не уточнив, яким чином буде проводитися реформа лікарняних.

  "Поки я не можу розкривати всі карти, оскільки над цим працюють, крім МОЗ, Міністерство соціальної політики та Фонд соціального страхування, який виплачує гроші за лікарняним. По більшості параметрів ми досягли консенсусу. Це буде серйозне спрощення процедури їх отримання, яка влаштує і роботодавців, і Фонд, і нас", – розповів заступник міністра.

  За його словами, планується розвантажити лікаря від необхідності оформлення лікарняного, оскільки це питання соціальних виплат, а не лікування.

  "Лікар буде брати участь у цьому процесі тільки для того, щоб засвідчити факт захворювання", – зазначив Ковтонюк.

  Він також підкреслив, що всі лікарняні будуть переведені в електронну форму.

  "Після того, як працівник перехворіє і вийде на роботу, роботодавець в електронній формі лікарняного буде ставити відмітку, що співробітник вийшов на роботу і лікарняний більше не потрібен", – підсумував заступник міністра охорони здоров'я.

  Як повідомлялося раніше, виконуюча обов’язки міністра Уляна Супрун має намір замінити флюорографічні обстеження на огляд у сімейного лікаря для виявлення у пацієнта туберкульозу. 

  Теги : МОЗ зміни лікарняні
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося


  Архів