Митрополит Драбинко: Жодних домовленостей на Об’єднавчому соборі з Філаретом не було

  15 Травня, 2019 20:01
  Філарета називали "почесним патріархом" виключно через повагу до нього.

  На Об’єднавчому соборі домовленостей з Філаретом щодо керування Православною церквою України (ПЦУ) не було ні з учасниками події, ні з президентом Порошенком.

  Про це написав на своїй сторінці у Facebook митрополит Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр Драбинко, коментуючи останні заяви Філарета.

  Раніше Філарет назвав себе почесним патріархом Київським і всієї України і главою ліквідованої УПЦ КП та заявив, що Порошенко та Епіфаній його обдурили, оскільки обіцяли йому керівництво Церквою.

  За словами митрополита Олександра, собор не ухвалював жодних подібних рішень.

  "Ані митрополит Філарет, ані митрополит Епіфаній, ані Президент Петро Порошенко не повідомляли Собору про подібні домовленості. Більш того, подібні домовленності, навіть якщо б вони й існували, вступають в очевидне протиріччя з нормами статуту Православної Церкви України і тому не можуть мати жодної канонічної сили", – йдеться у дописі.

  Крім цього, Драбинко наголошує, що титул "почесного патріарха" не затверджений жодним соборним рішенням, вживання цього титулу допустили в ПЦУ "як вияв поваги до митрополита".

  "Очевидно, що використання такого титулу не передбачає надання "почесному патріарху" жодних владних прерогатив", – уточнив митрополит Олександр.

  На його думку, таким чином Філарет намагається присвоїти собі повноваження глави Церкви і заперечити канонічний авторитет і владу Епіфанія, "що породжує небезпеку двовладдя".

  Нагадаємо, у Вселенському патріархаті на останні виступи патріарха Філарета відповіли, що почесного патріарха Київського і всієї України-Руси ніколи не було, а Філарет – колишній митрополит Київський.

  Теги : Порошенко Філарет митрополит Епіфаній ПЦУ
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося


  Архів