Мін'юст покриває хвилю рейдерства в Україні

  25 Липня, 2016 18:58
  Відомство Павла Петренка блокує розгляд скарг власників великих підприємств, захоплених рейдерами.

  Очолювана Павлом Морозом, заступником міністра юстиції Павла Петренка Комісія з питань державної реєстрації юридичних осіб, яка діє при Мін'юсті, під різними приводами блокує розгляд скарг на дії рейдерів.

  Таку заяву було зроблено у понеділок, 25 липня, під час прес-конференції на тему "Єдиний виробник дитячого харчування в Україні під загрозою зникнення – хто стоїть за рейдерським захопленням Хорольського молочноконсервного комбінату дитячих продуктів", передає кореспондент UA1.

  Присутній на прес-конференції представник адвокатського об'єднання "Старокиївське" Сергій Мазарюк розповів про схему, за якою сьогодні відбуваються всі рейдерські захоплення в країні:

  "Невідомий чоловік за підробленими документами подає нотаріусу в будь-якій точці України заявку на внесення змін до Єдиного державного реєстру юридичних осіб. Після цього змінюється юридична адреса підприємства, його власник і директор. А справжні власники підприємства змушені доводити, що їх бізнес просто вкрали".

  Як повідомив голова ради директорів комбінату Володимир Почеп, наразі територію підприємства незаконно утримує "приватна охорона", надіслана рейдерами. Їх чисельність змінюється від 100 до 280 осіб. Спортивні хлопці в камуфляжі розташувалися у корпусі колишньої лабораторії. Також Почеп зазначив, що унікальну лабораторію знищено, а обладнання підприємства поступово демонтують і вивозять.

  Водночас Комісія з питань державної реєстрації юридичних осіб всіляко перешкоджає розгляду скарг на подібні дії.

  "Ця комісія найчастіше порушує те, чого зобов'язана дотримуватися", - заявив голова Ради підприємців при Кабміні Леонід Козаченко.

  За словами Козаченка, представники міністерської комісії часто просто повертають скаргу через те, що її неправильно оформлено. Причому на таку відповідь йде десять днів.

  Зразка, як правильно подавати документи, в міністерстві немає, тому власники, що втратили свій бізнес, знову і знову змушені подавати одну й ту ж скаргу, без жодних перспектив її реального розгляду.

  Багато в чому через таку злочинну бездіяльність Мін'юсту рейдерство в країні набуло небаченого до цього розмаху, підкреслив Козаченко.

  На його думку, з метою контролю дій Комісії з питань держреєстрації юросіб необхідно невідкладно включити до її складу незалежного представника громадськості.

  Теги : Мін’юст Павло Петренко рейдерство Павло Мороз Хорольський молококонсервний комбінат дитячих продуктів
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів