Мін'юст оприлюднив "люстраційний" список посадовців органів прокуратури

  25 Березня, 2016 16:06
  Розкрито поіменний перелік осіб, які підлягають автоматичній люстрації в органах прокуратури.
  Фото з відкритих джерел

  Антикорупційне законодавство України, на жаль, досі не запрацювало. Такого висновку дійшов Мін’юст, проаналізувавши реалізацію закону "Про очищення влади" органами прокуратури.

  Про це сьогодні на брифінгу заявила директор департаменту з питань люстрації Міністерства юстиції України Тетяна Козаченко, передає кореспондент UA1. Вона презентувала розроблений Мін’юстом поіменний перелік посадовців органів прокуратури, які підлягають "автоматичній" люстрації.

  Козаченко розповіла, що в оприлюднених реєстрах на сайті Мін’юсту можна прослідкувати ротацію всіх кадрів прокуратури, керівних посад за 4 роки часів Януковича.

  За її словами, на "люстраційних" посадах перебувало 486 осіб, 402 з яких підпадають під заборони. Більше 90% цих осіб зараз звільнені або звільнились за власним бажанням. Однак були виявлені порушення зокрема щодо 11 осіб.

  Маються на увазі 4 особи, які перебувають у лавах прокуратури і які підпадають під критерії очищення влади, але мають судові рішення (серед них - головний бухгалтер ГПУ та в.о. прокурора Києва). При цьому, ГПУ фактично "надала судову індульгенцію, щоб вони й далі перебували на посадах", наголосила Тетяна Козаченко.

  Крім того, було виявлено 6 прокурорів, які очолювали під час Революції Гідності райони Києва, а зараз їх ховають в органах прокуратури області.

  Козаченко також закликала громадян інформувати її департамент у разі виявлення інших "недолюстрованих" посадовців органів прокуратури України.  

  Теги : ГПУ люстрація Мін’юст прокуратура прокурори закон про люстрацію
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів