Міноборони поспішно закупить 172 квартири замість будівництва житла для військових

  19 Грудня, 2017 13:27
  Відомство провалило програму будівництва осель для військовослужбовців.

  Міністерство оборони має намір перенаправити кошти зі статті про будівництво житла для військових на придбання на вторинному ринку квартир на умовах пайової участі на 149 млн грн.

  Такі зміни передбачені до урядового розпорядження Міноборони внесло на засідання уряду 18 грудня, пишуть "Наші гроші".

  У Міноборони пояснюють, що розподіл коштів на будівництво і реконструкцію житла було затверджено наприкінці травня. І для освоєння бюджетних грошей було близько семи місяців, у той час як будівництво чи реконструкція об'єктів вимагало вісім-десять місяців.

  Таким чином, щоб встигнути до нового року використати заплановані кошти, відомство пропонує скоротити фінансування 11 точок будівництва, які планували здати цьогоріч (у Миколаєві, Черкасах, Болграді на Одещині, в Бердянську на Житомирщині, Стрию та Яворові на Львівщині, у Васильківському районі під Києвом).

  Міністерство запевняє, що це вивільнить 149 млн грн, які запропоновано використати на купівлю готових квартир (заплановано придбати 172 квартири).

  Як наголошується, що без цього перерозподілу відомство недоотримає майже вдвічі більше квартир (456 із загального плану 1514 квартир). Однак, навіть перерозподіл грошей не допоможе вчасно виконати цьогорічні плани з отримання квартир для військових - їх буде на 19% від плану менше, або на 284 штук.

  Експерти ж зазначають, що така ініціатива через обмеженість у часі створить умови для купівлі квартир за завищеною вартістю. Окрім того, деяким об'єктам будівництва буде зменшено фінансування в 20-25 разів, що свідчить про низький рівень планування та використання коштів Міністерством.

  Також Міноборони не надало переконливих розрахунків для перерозподілу грошей "з метою уникнення можливого невикористання коштів на будівництво в цьому році". При цьому, проект змін вже узгодили всі міністерства.

  Теги : військовослужбовці Міноборони держбюджет житло
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів