Міноборони нарешті оприлюднило детальний звіт про "Іловайський котел"

  19 Жовтня, 2015 17:35
  Причинами Іловайської трагедії визнаються самовільний відхід деяких підрозділів АТО, порушення Росією домовленостей та погана координація ЗСУ і добровольців.
  Фото з відкритих джерел

  Міністерство оборони України оприлюднило обіцяний детальний аналіз подій під Іловайськом з 24 по 30 серпня 2014 року.

  Цей документ розміщений на сайті відомства. Він поділений на частини відповідно до хронології подій.

  Так, у першій частині були продемонстровані сили сторін (української армії та російсько-терористичних військ) перед вторгненням, станом на 24 серпня 2014 року.

  Далі була відтворена хронологія подій: вторгнення (24 серпня), подальше просування російських військ, власне бойові дії з 26 по 28 серпня та вихід українських підрозділів з Іловайська 29 серпня 2014 року.

  Як зазначається, вторгнутись підрозділам збройних сил РФ дозволив оголений правий фланг наших військ через те, що 5-й батальйон тероборони самовільно покинув свої позиції після вогневого удару з території Росії.

  Станом на 26 серпня українські підрозділи були оцінені як неспроможні до бойових зіткнень. Вони були відправлені на відновлення боєздатності.

  Реагуючи на загострення ситуації в секторі А (східна частина Луганської області), штаб АТО продовжував нарощування Іловайського угрупування.

  В подальшому, була досягнута домовленість керівництва сектору Б з представниками збройних сил РФ про вихід із технікою та зброєю. 

  За командою "БУРАН-555" керівника сектору Б генерал-лейтенанта Руслана Хомчака о 04.45 29 серпня розпочався запланований вихід українських підрозділів, які блокували та зачищали м. Іловайськ, на рубіж Многопілля - Агрономічне.

  "Офіцери ЗС РФ неодноразово відтягували час проходу через так званий "зелений коридор". Лише потім стало відомо, що цей час був потрібен ЗС РФ для інженерного облаштування засідок, з яких розстріляли наші колони" – йдеться в повідомленні.

  У висновках звіту зазначається, що до Іловайського котла призвели самовільне залишення позицій окремими підрозділами сил АТО та порушення Росією домовленостей про вихід колон українських військ, а також погана координація між ЗСУ та добровольчими батальйонами.

  Прочитати звіт Міноборони про Іловайський котел у повному обсязі можна за цим посиланням.

  Теги : Міноборони іловайський котел
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів