Мінкульт ліквідує Музей історичних коштовностей

  9 Листопада, 2015 11:10
  Музейники ж написали відкритого листа з протестом Президенту.
  Музей історичних коштовностей України
  Фото: miku.org.ua
  Музей історичних коштовностей України

  Внаслідок ліквідації Міністерством культури статусу Музею історичних коштовностей України в небезпеці опиниться його колекція, зібрана за півстоліття, та колектив фахівців.

  Про це заявила Музейна громада в офіційному зверненні до Президента України.

  Зокрема Український національний комітет Міжнародної ради музеїв (ICOM) та колектив Національного музею мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків опублікували відкритий лист на порталі "Музейний простір".

  "МІКУ є одним з найуспішніших музейних закладів України, який веде активну виставкову (у тому числі  і міжнародну), наукову  і просвітницьку роботу. Його колекція широко відома в Україні та за її межами, а колектив науковців здобув високий авторитет у професійній спільноті завдяки дослідженням, презентованим на конференціях та у наукових виданнях", – йдеться в листі. 

  Як відомо, Міністерство України наказало ліквідувати Музей історичних коштовностей України (МІКУ) (наказ Міністерства культури України № 844 від 27.10.2015). Цей наказ стосується зміни структури Національного музею історії України. Але внаслідок цього ліквідується не лише статус МІКУ (що є філією НМІУ) як музею - ліквідується також статус його колекції як колекції МІКУ.

  В той же час, колектив МІКУ висловив свою незгоду з наказом Мінкульту і назвав дії мінкульту помилковими. У своєму відкритому листі працівники музею вимагають залишити структуру музею незмінною.

  Крім того, український комітет ІСОМ вважає, що цей наказ є продовженням сумних тенденцій останнього часу, серед яких "непрозорі кадрові призначення керівництва провідних музеїв, спроби історично необгрунтованих (але політично обумовлених) перейменувань музейних закладів".

  Нагадаємо, впродовж минулого року за наказами Мінкультури було замінено директорів чотирьох музеїв - Національного історичного музею, Національногo заповідника "Софія Київська", Національного музею "Меморіал жертв Голодомору" та Національного музею народної архітектури та побуту України "Пирогів".

  Керівництво ІСОМ України попереджає, що збирається вжити всіх можливих заходів до привернення уваги міжнародної музейноі спільноти до ситуації навколо музею.

  Як відомо,  у Вашингтоні урочисто відкрили Меморіал жертвам Голодомору.

  Теги : Президент Міністерство культури музей
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів