Мінінфраструктури не контролює підвідомчі підприємства – Рахункова палата

  8 Жовтня, 2018 15:38
  Аудитори звернули увагу на проблеми із затримкою призначень керівників підприємств і відсутністю стратегічних планів розвитку.

  Міністерство інфраструктури України не контролює діяльність близько 77% господарських суб'єктів, які належать до сфери його управління. Через це держбюджет втрачає додаткові доходи.

  Про це повідомили в Рахунковій палаті України.

  Зазначається, що Мінінфраструктури не володіє інформацією про 144 підприємства. При цьому 85 госпсуб'єктів (59%) вже не перебувають на обліку в Державній фіскальній службі.

  У першому кварталі 2018 року працювало лише 42 підприємства (42,9-44,2%). За останні два роки кількість прибуткових суб'єктів зменшилася з 32 до 22.

  У 2017 році в порівнянні з 2016 роком збільшилася з 19 до 26 кількість підприємств, в яких погіршилися показники виконання фінансових планів, і з 9 до 13 – кількість збиткових суб'єктів господарювання. Більш ніж на 5% зменшилися надходження до держбюджету податку на прибуток і ПДВ.

  Аудит також встановив, що майже вдвічі зросла сума виявлених фінансових порушень при внутрішніх аудитах (понад 1,3 млрд гривень).

  За вказаний період 52,6% всіх надходжень до держбюджету частини чистого прибутку підприємств забезпечило одне підприємство – ДП Адміністрація морських портів. А податковий борг мали 56 суб'єктів, сума якого збільшилася з 109 до 148,6 млн гривень.

  Серед причин названі затримка із призначенням керівників підприємств і створенням наглядових рад, несвоєчасне затвердження фінансових планів, відсутність стратегічних планів розвитку.

  Нагадаємо, в Мінінфраструктури відзвітували про перевиконання плану в морських портах.

  Теги : Мінінфраструктури Рахункова палата АМПУ Омелян
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося


  Архів