Маріуполь, Харків та Дніпропетровськ - лідери з декомунізації

  12 Лютого, 2016 13:42
  Усього в обласних центрах перейменовано тільки 47% назв тоталітарного періоду.

  За 9 місяців, що триває декомунізація, перейменовано вже більше тисячі вулиць в обласних центрах - це 47% від запланованого.

  Про це йдеться в повідомленні Українського інституту національної пам'яті.

  Найбільший "прорив" стався 4 лютого, коли рішенням парламенту були затверджені нові назви 175 міст і сіл. Це 18% від того, що слід перейменувати.

  144 населені пункти з тоталітарними назвами розташовані на окупованих територіях, але і вони будуть перейменовані українським парламентом. У випадку з Кримом - після консультацій з Меджлісом кримськотатарського народу, які вже тривають.

  1028 нових назв вулиць з'явилися тільки в обласних центрах країни - за винятком "декомунізованих" ще на початку 1990-х Львова, Івана-Франківська та Тернополя, а також окупованих міст.

  "Лідерами" перейменувань стали Дніпропетровськ (316 нових назв), Харків (231 нова назва) і Вінниця (135), які завершили завдання на більш 90%.

  Маріуполь вже повністю замінив тоталітарні топоніми - 78 позицій.

  В "аутсайдерах" виявилися Полтава, Одеса, Суми, Миколаїв і Херсон.

  Нагадаємо, що за невиконання закону громадськість через суд може притягти до відповідальності мерів. Також до 21 лютого Верховна Рада повинна визначитися з новими назвами населених пунктів, а міські й сільські голови завершити перейменування місцевих топонімів.

  Теги : декомунізація перейменування
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів