Маловідомі факти про Перше травня

  1 Травня, 2015 11:44
  Першотравень, який називають також Міжнародним днем трудящих або Днем весни, відзначається у 142 країнах і має свою історію.

  Уперше акції протесту на початку травня було проведено в кінці ХІХ століття в знак солідарності з австралійськими пролетаріями, які 21 квітня 1856 року вийшли на мітинг з вимогою восьмигодинного робочого дня.

  Підхоплена робітниками США і Канади, ця ідея вилилася у низку демонстрацій та мітингів, один з яких було розігнано, в результаті чого загинуло шестеро людей.

  Коли наступного дня протестуючі знову вийшли на акцію, стався теракт – невідомий кинув саморобну бомбу в поліцію. Це призвело до загибелі вісьмох правоохоронців та чисельних поранень.

  Наслідком цих подій стали кілька смертних приговорів. Саме задля вшанування пам’яті страчених американськими робітниками було запропоновано оголосити 1 травня Днем солідарності трудящих всього світу.

  У Російській імперії на початку ХХ століття свято стало платформою для революційних мітингів, а після Жовтневої революції 1917 року – офіційним вихідним.

  У Радянському Союзі остання першотравнева демонстрація, яку було проведено у 1990 році, перетворилася на антиурядову ходу. Горбачов, Генсек КПРС, змушений був залишити урочистості.

  У 1992 році День солідарності трудящих було перейменовано на Свято весни і праці.

  Мирну демонстрацію 1993-го у Москві вже було розігнано ОМОНом, загинув один правоохоронець, десятки людей отримали поранення.

  Джерело: Новое время
  Теги : історія Першотравень акції протесту
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів