"Криворізький залізорудний комбінат" відсудив у Ахметова 1,3 мільярда гривень

  20 Сiчня, 2016 17:30
  ПАТ "Криворізький залізорудний комбінат" виграло в суді справу про стягнення з ПАТ "Маріупольський металургійний комбінат ім. Ілліча" за поставлену залізну руду.
  Фото з відкритих джерел

  ПАТ "Криворізький залізорудний комбінат" виграло в суді справу про стягнення з ПАТ "Маріупольський металургійний комбінат ім. Ілліча", що входить до групи "Метінвест", 1,32 млрд гривень за поставлену продукцію - залізну руду.

  Про це йдеться в рішенні Господарського суду Запорізької області від 22 грудня 2015 року.

  Згідно з рішенням суду, з ММК ім. Ілліча на користь КЗРК стягується 653,880 млн гривень основного боргу, 9,987 млн гривень пені, 25,2 млн гривень, що складають  3% річних, та 344,27 млн гривень інфляційних втрат.

  При цьому суд відстрочив виконання рішення на один рік, до 22 грудня 2016 року.

  Сам КЗРК в суді вимагав стягнення з ММК ім. Ілліча 1,122 млрд гривень.

  Нагадаємо, ММК ім. Ілліча входить до групи "Метінвест", основними акціонерами якої є ПрАТ "Систем Кепітал Менеджмент" (71,24%) і група компаній "Смарт-холдинг" (23,76%).

  Основним акціонером КЗРК є компанія Starmill Limited, якій належить 99,88% його акцій. Крім того, частку свою частку у підприємстві має група СКМ Ріната Ахметова, але при цьому СКМ є лише інвестором, а оперативний контроль на комбінаті здійснює група "Приват" Ігоря Коломойського.

  В 2013 році Віктор Пінчук звертався до Високого суду Лондона з претензіями до співвласників групи "Приват" - Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова: за його словами, "приватівська" компанія "Солайм" у 2004 році купила у держави 93% акцій Криворізького залізорудного комбінату в його інтересах, і відтоді КЗРК перебував в довірчому управлінні "Привату".

  У 2007 році 50% акцій комбінату купив Рінат Ахметов.

  В той же час, Пінчук тоді просив британський суд змусити Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова визнати, що акції КЗРК перебували і перебувають у довірчому управлінні на його користь, і компенсувати збиток від володіння комбінатом групою "Приват". У тому числі - виплатити весь прибуток КЗРК за весь цей час.

  Теги : Коломойський Рінат Ахметов метінвест скм ММК ім. Ілліча Боголюбов Віктор Пінчук
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів