Корупція очима бізнесу: найкорумпованішим держорганом визнано податкову

  12 Жовтня, 2015 17:26
  Українські бізнесмени знову поставили мінус боротьбі з корупцією у державних органах. Золото та срібло за схильність до хабарництва отримали податкова й митниця.

  У понеділок, 12 жовтня, у Києві пройшла прес-конференція на тему "Корупція очима бізнесу", ініційована громадською організацією "Тransparency International Україна", повідомляє кореспондент UA1.

  Основною метою діяльності вказаної ГО є унеможливлення корупції в Україні. Зокрема "Тransparency International Україна" було проведене опитування "Рівень сприйняття корупції бізнесом. Друга хвиля".  За результатами опитування, 52% бізнесменів вважають, що боротьба з корупцією залишається неефективною та потребує більш якісних змін, і лише 3,4% повністю задоволені змінами.

  Український бізнес підкреслює, що за останні півроку ситуація з корупцією погіршилася передусім у сфері послуг. Єдина галузь, у якій мали місце позитивні тенденції, – сільське господарство.

  Опитування демонструє також, що корупція змінила свою географію.  Якщо півроку тому найбільш корумповані органи влади «базувалися» на Одещині, то тепер лідером з корумпованості стала Івано-Франківська область. Друге місце, як і минулого року, – за Запорізькою, «бронза» – у Донецької області.

  Найменше, на думку бізнесменів, страждають на корупцію державні органи у Луганській, Хмельницькій, Чернівецькій та Тернопільській областях. 

  А от серед органів центральної влади очолює корупційний антирейтинг податкова служба. 26,7% підприємців назвали саме цей державний орган схильним до хабарництва. Друге місце – митниця. Третє – Агентство земельних ресурсів, четверте – пожежна служба.

  За словами Олексія Хмари, виконавчого директора  "Тansparency International Україна", такі дані свідчать, що бізнес втомився від старої бюрократичної системи на місцях і вимагає дій.

  Теги : корупція Тернопільська область донецька область Луганська область запорізька область опитування Івано-Франківськ одеська область прес-конференція Тransparency International Україна
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів