Концерн "Антонов" перейшов під контроль Пашинського

  27 Сiчня, 2016 12:13
  Перепідпорядкування "Укроборонпрому" всесвітньо відомого авіабудівного гіганта збільшує ризик його привласнення депутатом Сергієм Пашинським.

  Ухвалене Кабінетом міністрів України рішення про остаточну ліквідацію державного авіабудівного концерну "Антонов" є завершальним пунктом низки дій, спрямованих на його перепідпорядкування "Укроборонпрому".

  Першим до складу оборонного концерну було передано держпідприємство "Антонов" (березень 2015 року). У червні авіаконцерн "Антонов" втратив Харківське державне авіаційне виробниче підприємство (ХДАВП) та київський авіаремонтний "Завод 410 Цивільної авіації", які також увійшли до складу "Укроборонпрому".

  Своєю чергою, оборонний концерн є сферою впливу народного депутата Сергія Пашинського, який обіймав посаду голови наглядової ради "Укроборонпрому" з березня по липень 2014 року.

  Сьогодні, будучи головою комітету ВРУ з питань національної безпеки і оборони, Сергій Пашинський має всі важелі, необхідні для розпорядження державним майном в особистих цілях. З урахуванням скандальної популярності Пашинського як організатора рейдерських захоплень, є всі підстави припускати ризик втрати Україною іміджеутворюючого та високоприбуткового держпідприємства.

  Нардеп Пашинський вже продемонстрував уміння ігнорувати інтереси держави, коли посприяв призначенню свого 24-річного сина Антона главою "Спецтехноекспорту".

  Пашинський-молодший очолив другий департамент державного госпрозрахункового зовнішньоторговельного підприємства "Спецтехноекспорт" держконцерну "Укроборонпром", не маючи ані профільної освіти, ані належного досвіду. Водночас, "Спецтехноекспорт" – підрозділ, який веде, військові контракти України на десятки мільйонів доларів.

  Ситуація, що склалася навколо "Антонова", викликає багато питань. Починаючи з обґрунтованості передачі активів успішних і прибуткових підприємств до складу "Укроборонпрому" і закінчуючи високою ймовірністю того, що вони стануть жертвою рейдерських інтересів народного депутата Пашинського.

  Нагадаємо, державне авіаційне підприємство "Антонов" працює на ринку вже протягом 60 років. Колектив підприємства створив понад сто типів та модифікацій пасажирських, транспортних і спеціалізованих літаків, розтиражованих у кількості понад 22 тисяч примірників. Візитною карткою фірми стали вантажні гіганти "Руслан" і "Мрія".

  Тільки за перше півріччя 2015-го ДП "Антонов" в 10 разів збільшило чистий прибуток у порівнянні з аналогічним періодом попереднього року: з 27 млн до 271 мільйона гривень.

  Теги : Укроборонпром сергій пашинський ДП Антонов рейдерське захоплення літакобудування
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів