Колектив Житомирської кондфабрики виганяє рейдерів (оновлюється)

  19 Травня, 2016 10:00
  Житомиряни з лютого чекають на виконання держслужбами рішення суду.

  Сьогодні, 19 травня, трудовий колектив одного з найбільших підприємств Житомирщини – Житомирської кондитерської фабрики "ЖЛ" має намір вигнати рейдерів, які окупували територію підприємства.

  Житомирські кондитери переконані у правомірності своїх дій, оскільки мають на руках рішення Житомирського окружного адміністративного суду, яке встановлює, що єдиним  законним власником цілісного майнового комплексу за адресою м. Житомир, вул. Щорса, 67 є Ігор Бойко (якому належать 97,5% майна) та учасники ТДВ "ЖЛ".  

  Натомість ЗАТ "Житомирські ласощі" не мають права на об’єкти нерухомості. Особи, причетні до вказаного товариства, незаконно перебувають на території кондитерської фабрики. 

  Однак попри згадану судову ухвалу, кримінальні елементи, які діють під прикриттям народного депутата від "Народного фронту" Сергія Пашинського, відмовляються залишати підприємство. Водночас Державна виконавча служба наразі теж не доклала належних зусиль, спрямованих на виконання судового рішення.

  Саме тому працівники фабрики, заздалегідь анонсувавши такі дії, мають намір самостійно повернути свої робочі місця.

  У зверненні трудового колективу Житомирської кондитерської фабрики до правоохоронних органів, чиновників та громади, яке розміщене на сайті підприємства, зазначається таке:

  Задля уникнення спекуляцій, підміни понять, перекручування інформації, провокацій та дискредитації трудового колективу з боку осіб, які сьогодні, залучивши озброєну охорону, утримують Житомирську кондитерську фабрику, ми завчасно та офіційно інформуємо громадськість про організований плановий захід працівників підприємства на свої робочі місця.

  З огляду на ймовірність виникнення ситуацій, які можуть нести загрозу людському життю, було надіслано прохання до відповідних служб (СБУ, Генпрокуратура, Державна поліція охорони) щодо гарантування належного рівня безпеки під час реалізації рішення суду.

  Нагадаємо, у результаті рейдерського захоплення Житомирська кондитерська фабрика не працює вже понад п’ять місяців. Роботу втратили 2000 сімей, бюджет області  недоотримав більше 10 млн гривень.

  Незважаючи на неодноразову актуалізацію депутатами цього питання, чисельні мітинги колективу біля Мін`юсту, збір підписів під петицією президенту Порошенку та навіть рішення двох судів, у яких було чітко визначено власника захопленого рейдерами майна, відновити роботу фабрики досі не вдавалося.

  UA1 має намір протягом дня слідкувати за перебігом подій. На місці працює наш кореспондент – новина постійно оновлюватиметься.

  11:41. Голова Житомирської обласної державної адміністрації Сергій Машковський та голова Житомирської обласної ради Анжеліка Лабунська поділяють думку щодо неправомірності знаходження на території Житомирської кондитерської фабрики "ЖЛ" представників будь-якої іншої сторони, окрім представників законного власника вказаного майнового комплексу – Товариства з додатковою відповідальністю "ЖЛ".

  Про це керівники області заявили в середу, 18 травня, під час зустрічі, на яку було запрошено генерального директора ТДВ "ЖЛ" Тетяну Горобець, а також виконуючого обов’язки голови правління фіктивного ЗАТ "Житомирські ласощі" Олександра Рогаля.

  Розглянувши надані гендиректором ТДВ "ЖЛ" Тетяною Горобець документи, керівництво області погодилось з правомірністю вимог учасників ТДВ "ЖЛ" та доречністю проведення мирної акції, запланованої на сьогодні, 19 травня. 

  11:59. Наразі колектив Житомирської кондитерської фабрики "ЖЛ" зібрався під стінами підприємства. Рейдери чинять спротив спробам людей зайти на територію. 

  12:06. Поліція не реагує на відмову бандитів виконувати рішення суду та не втручається у сутички, що виникають між сторонами. 

  12:12. Представники керівництва ТДВ "ЖЛ" зателефонували Валерію Рудику, т.в.о. начальника Головного управління Національної поліції в Житомирській області, повідомили про ситуацію та попросили приїхати на місце події.

  12:42. Протистояння під ворітьми фабрики триває. Люди зауважили, що рейдери намазали ворота фабрики солідолом:

  12:53. Наразі під стінами підприємства зібралося близько 400-500 працівників. Вони намагаються проникнути досередини, однак двері входу заблоковано. 

  12:57. Правоохоронці як і раніше, відмовляються втручатися. Свою бездіяльність вони пояснюють власною неупередженістю та тим, що "просто захищають порядок".

  13:03. Валерій Рудик, т.в.о. начальника Головного управління Національної поліції в Житомирській області, відмовився вислухати представників фабрики, заявивши, що він знаходиться на засіданні облради. Повторно додзвонитися до Рудика не вдалося, оскільки він вимкнув телефон.

  13:07. Зловмисники, які заблокували вхід до фабрики зсередини, відмовляються представлятися та виходити до преси. Було помічено, що окремі з них спілкуються з представниками поліції. 

  13:12. Рейдери зсередини вибили скло на дверях прохідної, через що постраждав один з працівників фабрики.

  13:16. Через розбите скло злочинці спрямовують проти людей вогнегасники, не дозволяючи наблизитись до входу. На фото видно сухий порошок із вогнегасників на землі перед входом.

  13:35. До фабрики під`їхав очільник Державної поліції охорони Житомира Ігор Товкач.
  Нагадаємо, раніше менеджмент фабрики заявляв про злочинну змову між Товкачем та рейдерами. 

  13:39. Ігор Товкач заявив, що потребує ще кілька годин для вивчення документів та прийняття рішення.

  13:45. Повідомляється, що огорожу підприємства було протаранено грузовиком. Працівники фабрики змогли потрапити на територію.

  13:59. Люди увійшли на перший та другий поверхи. Водночас на третьому та четвертому поверхах "тітушки" б`ють скло у вікнах, провокуючи сутички.

  14:09. До фабрики підтягуються додаткові загони поліції.

  14:18. Поліції в приміщеннях підприємства все більшає:

  14:18. Під час сутичок з поліцією постраждали декілька працівників фабрики. Є поранені.

  14:32. В актовій залі за присутності преси триває суперечка між заступником міського голови та представником рейдерів Олександром Рогалем. Останній вимагає, аби всі залишили територію підприємства.

  14:38. Надійшла інформація про те, що до підприємства наближається два автобуси з силовиками. Медичні установи міста отримали розпорядження бути готовими до виїзду на фабрику.

  14:48. Під час сутичок з поліцією одному з працівників фабрики зламали руку. Постраждалого забрала швидка.

  15:05. Співробітники силових органів оточили будівлю. Є підозри, що людей витіснятимуть силою.

  15:30. На місце події прибув радник міського голови Юрій Мойсеєв, який назвав усе, що відбувається, корпоративним конфліктом. Однак він не зміг дати відповідь на запитання: між ким відбувається конфлікт, з огляду на те, що судом визнано єдиного власника 97,5% майна – голову наглядової ради ТДВ "ЖЛ" Ігоря Бойка.

  16:30. Кореспондент UA1 повідомляє, що, попри загострення ситуації з силовиками, т.в.о. начальника Головного управління Національної поліції в Житомирській області Валерій Рудик так і не надав жодних коментарів пресі.
  Наразі очікується приїзд міського голови Житомира Сергія Сухомлина.

  16:38. На територію кондитерської фабрики прибули міський голова Житомира Сергій Сухомлин та очільник Житомирської ОДА Сергій Машковський.

  16:43. Міський голова Житомира Сергій Сухомлин, очільник Житомирської ОДА Сергій Машковський та т.в.о. начальника Головного управління Національної поліції в Житомирській області Валерій Рудик усамітнилися для термінової наради. Представників преси на нараду не допустили.

  18:55. Депутати міської ради, а також міський голова та очільник Житомирської ОДА поїхали з місця події. Попри годину обговорень, одностайного рішення прийнято не було. З пропозицією обом сторонам залишити територію підприємства працівники фабрики не погодилися.

  Теги : Мін’юст акції протесту рейдерство
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів