Київський патріархат: Росія втручається в надання автокефалії

  13 Травня, 2018 12:45
  Російська Федерація впливає на політичному та державницькому рівнях.

  В Українській православній церкві Київського патріархату звинуватили Росію і "прокремлівські" політичні сили у втручанні в процес визнання автокефалії православної церкви в Україні.

  Про це йдеться в спеціальному зверненні УПЦ КП.

  ”Відомі численні факти політичного і державного втручання з боку Російської Федерації і прокремлівських політичних сил в Україні в процес визнання з метою перешкодити йому”, - йдеться в заяві УПЦ КП.

  У патріархаті вважають, що для впливу влада Росії та РПЦ використовують, як дипломатичні, так й інші канали впливу.

  Згідно із заявою Київського патріархату, "прокремлівські" політичні сили організували збір підписів, які мають засвідчити небажання православних в Україні підтримати автокефалію. При цьому, завдяки грошам з Москви в УПЦ МП поширюють "підписні листи" проти автокефалії, хоча жодного публічного церковного розпорядження робити це не було.

  У зв'язку з діями Москви УПЦ КП висловив протест проти втручання РФ у церковні справи України та проти використання "прокремлівськими" політиками впливу в керівних структурах Московського патріархату з метою перешкодити визнанню автокефалії.

  "Вважаємо, що своїми діями вони порушують законодавство України, розпалюють міжконфесійну ворожнечу, втручаються в справи релігійних організацій, спонукають одні релігійні організації втручатися в справи інших", - йдеться в заяві.

  Також в УПЦ КП закликали архієреїв, духівництво і вірян, які перебувають у складі УПЦ МП не брати участь в політичних провокаціях, які розпалюють міжконфесійну ворожнечу.

  Теги : УПЦ КП УПЦ МП московський патріархат Київський патріархат автокефалія
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося


  Архів