Київське метро може зупинити свою роботу через борги

  19 Травня, 2016 15:36
  Російський кредитор може зупинити роботу київського метро.

  Заступник голови КМДА Ілля Сагайдак на своїй сторінці у Facebook заявив, що компанія ТОВ "Укррослізинг", яка належить підконтрольним російському "Внєшекономбанку" структурам, звернулась до суду з вимогою стягнути з КП "Київський метрополітен" борг на загальну суму 1,959 млрд гривень за невиконання договору щодо закупівлі 100 вагонів для підприємства.

  За словами Сагайдака, "у 2009 році Київрада уклала із ТОВ "Укррослізинг" договір на закупівлю 100 вагонів для київського метрополітену. Згідно цієї домовленості метрополітен отримав за період з 19 березня 2010 року по 28 лютого 2013 року 100 вагонів - 25 одиниць виробництва КВБЗ, 33 одиниці "Вагонмаш" та 42 - "Метровагонмаш", однак, сума лізингових платежів з 2009 по 2014 роки за вагони так і не була виплачена в повному обсязі і на сьогодні складає вже 463,378 млн гривень. Вона включає в себе предмет лізингу 353,971 млн гривень та відсотки по платежах - 109,407 млн гривень".

  В той же час заступник голови КМДА наголосив: "Водночас з незрозумілих причин керівництво метро уклало кабальну додаткову угоду між КП "Київський метрополітен" та ТОВ "Укррослізинг" на фінансові лізингові послуги № 3-1, якою змінено визначення лізингового платежу, зокрема, в лізинговий платіж входять суми, скориговані на коефіцієнт коригування і борг на сьогодні зріс майже в тричі - додатково 1,074 млн гривень".

  "Через безвідповідальну політику попереднього керівництва столиці ситуація вже встигла набути критичного характеру. ТОВ "Укррослізинг звернулось до Господарського суду Києва. В своїй позовній заяві підприємство вимагає в примусовому порядку стягнути з КП "Київський метрополітен" заборгованість по договору лізингу, розірвати вищевказаний договір та витребувати майно з чужого незаконного володіння. Це означає, що КП "Київський метрополітен" ризикує зазнати важких фінансових втрат, а кияни можуть взагалі отримати колапс", - зазначив Сагайдак.

  Крім того, він підкреслив: "Правоохоронними органами були порушені кримінальні провадження щодо посадових осіб, які підписали цю додаткову угоду. Проте рішенням Господарського суду Києва та постановами Київського апеляційного господарського суду, Вищого господарського суду України позовні вимоги, апеляційну та касаційну скарги КП "Київський метрополітен" та апеляційну і касаційну скаргу прокуратури Києва залишені без задоволення, а кримінальне провадження щодо посадових осіб КП "Київський метрополітен" закрито у зв’язку з відсутністю складу злочину".

  Нагадаємо, у столиці на синій гілці метрополітену в двадцяти вагонах запрацював Wi-Fi.

  Теги : Росія Київ суд метрополітен КМДА
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів