Керівників ДСНС арештували незаконно, - правозахисник

  5 Червня, 2015 11:28
  Геннадій Токарєв наголошує, що демонстративне затримання було лише ефектною картинкою.
  Арешт глави ДСНС Бочковського на засіданні Кабміну.
  Фото: прес-служба Кабміну
  Арешт глави ДСНС Бочковського на засіданні Кабміну.

  Сьогодні у Печерському суді Києва розглядалась скарга правозахисника Геннадія Токарєва щодо невідкриття київською прокуратурою провадження з приводу незаконного затримання у березні керівників Державної служби України з надзвичайних ситуацій (ДСНС).

  Про це повідомляє кореспондент UA1.

  Токарєв вважає, що демонстративний арешт очільників ДСНС є знехтуванням правом людини, гарантованому статтею 29 Конституції, згідно з якою ніхто не може бути заарештований інакше як за рішенням суду.

  "Не було ордеру на арешт, а лише показана яскрава картинка із затриманням", - наголосив Токарєв на засіданні.

  Він заявив, що намагатиметься провести кримінальне досудове розслідування неправомірних дій правоохоронців під час публічного арешту.

  Натомість представник прокуратури Києва відповів, що у заяві Токарєва не знайдено фактів злочину і тому немає підстав кримінального порушення.

  "Я не захищаю інтереси працівників ДСНС, я просто вимагаю законності у діях правоохоронців", - підкреслив у відповідь правозахисник.

  В результаті суд скаргу Токарєва задовольнив частково. Суддя зобов’язав прокурора внести відомості до реєстру досудових розслідувань – і зробити це на підставі заяви Токарєва.

  Правозахисник і його адвокат в цілому задоволені рішенням, адже "цей процес дасть початок розслідувань, де порушники зможуть понести правову відповідальність".

  Нагадаємо, наприкінці березня очільників ДСНС Сергія Бочковського і Василя Стоєцького затримали прямо під час засідання уряду. Їх підозрюють в організації схеми закупівлі пального за завищеною вартістю у фірм "Юкойл" і "Альянс".

  Майже відразу після арешту вони вийшли під заставу 1,82 млн гривень.

  25 травня стало відомо, що Бочковський і Стоєцький пробудуть під заставою до 22 липня.

  Теги : дснс Бочковський затримання прокуратура правозахисник
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів