Керівника "РИА Новости Украина" заарештували на 2 місяці

  17 Травня, 2018 19:29
  Захист журналіста збирається подавати протест на це рішення.
  Кирил Вишинський
  Кирил Вишинський

  Херсонський міський суд ухвалив рішення про взяття під варту на 60 діб керівника "РИА Новости Украина" Кирила Вишинського, якого підозрюють у державній зраді, повідомила Українська правда.

  "Клопотання прокурора задовольнити. Обрати мірою запобіжного заходу тримання під вартою без визначення розміру застави до 13 липня", - сказав суддя Ярослав Мусулевський.

  За словами прокурора, Вишинського потрібно тримати під вартою, оскільки на волі він зможе спотворювати чи знищувати докази або буде переховуватись від слідства.

  Також обвинувачення виявило, що у керівника інформагентства є громадянства України та Росії, через що, ймовірність, втечі є дуже великою.

  Останнім аргументом прокурора стало те, що запобіжні заходи у вигляді особистого зобов’язання, поруки чи застави раніше не застосовувалися для підозрюваних у державній зраді.

  Обвинувачуваний у відповідь просив прокурора говорити російською мовою і визнав, що має паспорт громадянина РФ.

  "У мене два паспорти – український і російський", - сказав Вишинський.

  На запитання судді, чи є якісь обставини, які суду варто врахувати при обранні міри запобіжного заходу, керівник інформагентства сказав: "Я одружений і кохаю свою дружину. Це важливо для мене і, мабуть, важливо для справи". 

  Також Вишинський заявив, що справа проти нього є тиском на свободу слова в Україні.

  Під час розгляду справи журналіст звернув увагу судді на те, що фото статей з сайту "РИА Новости Украина", до яких мають претензії правоохоронці, не висловлюють думку редакції, оскільки розміщені у рубриці точка зору і мають автора.

  При цьому Вишинський наполягає, що до його інформагентства за 4 роки роботи не було претензій, крім двох порушень журналістських стандартів.

  "Я 4 роки очолюю "РИА Новости Украина". За весь цей час було лише два зауваження від наших колег до нашої роботи. Одне з них стосувалося передруку з іншого видання", - заявив обвинувачений. 

  Адвокати Вишинського на судовому засіданні наполягали на обранні будь-якої іншої міри запобіжного заходу, але не триманні під вартою. Після оголошення рішення суду захисники сказали, що будуть його оскаржувати.

  Нагадаємо, директора "РИА Новости Украина" Кирила Вишинського було затримано Службою безпеки України біля власного будинку 15 травня. В цей же день в офісах інформагентства були проведені обшуки, за результатами яких керівнику ЗМІ було висунута підозра в державній зраді.

  Теги : ГПУ СБУ РИА Новости Украина Кирил Вишинський
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося


  Архів