Касько: Спровокованими хабарами правоохоронці покращують статистику

  31 Серпня, 2016 17:04
  Генеральна прокуратура навмисно затягує розслідування резонансних справ.

  Екс-заступник генпрокурора Віталій Касько повідомив, що правоохоронці спонукають до хабарництва, щоб покращити статистику, а не для того, аби боротись з корупцією.

  Про це він заявив під час засідання "круглого столу" на тему: "Ефективність розслідування корупційних злочинів в Україні. Статистика і аналіз", повідомляє кореспондент UA1.  "Серед так званих хабарів є досить значна доля тих, які мають ознаки провокацій. Робиться це правоохоронними органами для статистики, а не для реальної боротьби з корупцією", – зазначив колишній заступник генпрокурора.

  Як стверджує Касько, провокування злочину – це вже злочин за українським законодавством. Крім того, за практикою Європейського суду з прав людини, якщо була провокація злочину, зокрема хабарництва, то процес щодо особи, яку провокували, від самого початку є несправедливим з точки зору Європейського суду. І це провадження потрібно переглядати та виправдовувати особу.

  Крім того, колишній замгенпрокурора зазначив, що прокуратура навмисно затягує розслідування резонансних справ. Для цього є різні причини, наприклад, дочекатись, коли кримінальне провадження втратить суспільний резонанс, та домовитись.

  "Наприклад, справа "діамантових прокурорів": відома справа, суспільний резонанс, 5 місяців слідства. Вже 8 місяців знаходиться в суді першої інстанції. До цього часу досліджуються докази. На сьогоднішній момент кінця краю цього провадження не видно", – розповів Касько.

  Як повідомлялось раніше, Касько заявив, що гучні затримання в Україні не закінчуються притягненням до відповідальності.

  Теги : корупція прокуратура хабарництво Віталій Касько
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів