Кабмін схвалив законопроект щодо авторських прав в Інтернеті

  23 Жовтня, 2015 14:10
  Він покликаний забезпечити дотримання авторських прав у всесвітній павутині та нарешті вивести Україну з передових позицій у списках держав-піратів.
  Фото з відкритих джерел
  Фото з відкритих джерел

  Документ, підготовлений Мінекономіки, був затверджений урядом 21 жовтня.

  Про це повідомляє Інститут медіаправа.

  Зазначається, що законопроектом пропонуються ввести такі  нововведення до чинного законодавства:

  - закріпити можливість нотаріусів здійснювати забезпечення доказів в інтернеті шляхом складення відповідного протоколу;

  - надати можливість вимагати у постачальника послуг хостингу надання даних про власника веб-сайту, який використовує відповідні послуги для надання доступу до інформації, що порушує авторські або суміжні права;

  - врегулювати та забезпечити використання системи "notice-and-takedown", згідно з якою власник веб-сайту або постачальник послуг хостингу має невідкладно (не пізніше аніж протягом 24 годин) видалити чи унеможливити доступ до інформації, що порушує авторські або суміжні права;

  - надати можливість оскарження рішення про видалення чи унеможливлення доступу до інформації, що порушує авторські або суміжні права у досудовому порядку (інформацію може бути відновлено протягом 10-14 днів);

  - встановити адміністративну відповідальність за направлення недобросовісних скарг про порушення авторських чи суміжних прав.

  ІМП наголошує, що проект закону несе низку ризиків, пов’язаних з забезпеченням анонімності у мережі.

  Так, поруч з таким способом захисту авторського права як вимога видалення чи унеможливлення доступу до інформації, пропонується впровадити можливість вимагати надання інформації, що ідентифікує користувача, який розмістив на сайті інформацію, що порушує авторське право.

  Також положення про невідкладне видалення інформації, що порушує авторські та суміжні права, протягом 24 годин після повідомлення не надає достатніх можливостей для прийняття обґрунтованого рішення стосовно видалення інформації. У зв’язку з цим так само завеликим є строк розгляду скарги на рішення з метою відновлення інформації.

  Крім того, проблематичним видається положення, згідно з яким скарга або заява вважаються отриманими власником веб-сайту або постачальником послуг хостингу в момент, зафіксований у позначці часу, що вказує на дату та час відправки електронною поштою скарги або заяви з накладанням на неї електронного цифрового підпису.

  Як відомо, українські сайти EX.ua,Kinogo.co та Extratorrent.cc були звинувачені в інтернет-піратстві.

  Теги : законопроект мінекономіки Інтернет піратство Кабмін
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів