Іранський кінорежисер присвятив свій приз Сенцову

  7 Вересня, 2015 17:02
  Іранський кінорежисер дізнався про долю Сенцова від Олексія Медведєва, програмного директора фестивалю "Край світу", що проходив на Сахаліні в серпні цього року.
  Олег Сенцов
  Фото з відкритих джерел
  Олег Сенцов

  Іранський кінорежисер Мохсен Махмальбаф присвятив отриманий ним на Венеціанському кінофестивалі приз імені Робера Брессона українському режисерові Олегу Сенцову, засудженому в Росії до 20 років ув’язнення за обвинуваченням у підготовці терактів.

  Про це пише "Російська служба Бі-бі-сі".

  "Тільки бажання свободи для жителів своєї країни привело Олега Сенцова до жорстокого тюремного ув'язнення на 20 років", - вважає іранський режисер.

  Зі слів Махмальбафа, він дізнався про долю Сенцова від Олексія Медведєва, програмного директора фестивалю "Край світу", що проходив на Сахаліні в серпні цього року.

  "За останні роки ми чули безліч заяв від російських лідерів, що Росія знайшла свій незалежний голос і готова відігравати важливу роль на світовій арені. Ці твердження, звичайно, можна тільки підтримати. Але також важливо пам'ятати, що національне відродження неможливе на основі неправди й пропаганди", - підкреслив Мохсен Махмальбаф.

  Нагадуємо, що російський суд 25 серпня визнав Сенцова винним в організації терористичного співтовариства й засудив його до 20 років колонії суворого режиму. Прокуратура вимагала для Сенцова 23 роки колонії.

  Судовий процес викликав протести з боку відомих російських і світових кінематографістів.

  В Ірані фільми Махмальбафа неодноразово були під забороною. В 2006 році він отримав премію імені Сергія Параджанова за видатний художній внесок у світовий кінематограф.

  Теги : Олег Сенцов
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів