Інформаційна війна проти кондитерської фабрики "ЖЛ"

  30 Грудня, 2015 16:36
  Навколо ситуації з рейдерством Житомирської кондитерської фабрики розгорається справжня інформаційна війна.
  Нардепа Сергія Пашинського звинувачують у рейдерському захопленні
  Нардепа Сергія Пашинського звинувачують у рейдерському захопленні "ЖЛ"

  Наближені до нардепа Пашинського ЗМІ зараз намагаються дискредитувати реальне керівництво Житомирської кондитерської фабрики "ЖЛ", яке самого ж Пашинського і звинувачує в рейдерському захопленні підприємства (докази цьому вже передані до ГПУ та Антикорупційного бюро).

  Так, нещодавно на сайті Сensor.net з’явилась новина про нібито реальний трудовий колектив фіктивного ЗАТ "Житомирські ласощі". Саме цю форму власності (закрите акціонерне товариство), яку мала фабрика до 2010 року, зараз намагаються відновити у рейдерський спосіб за допомогою незаконних судових рішень, про що повідомлялось раніше. Спробуємо ж розібратись, на чиїй стороні правда.

  "Трудовий колектив "Житомирських ласощів", який просить захисту у Авакова" насправді – фікція, як і саме ЗАТ. UA1 напередодні з’ясував, що серед тих, хто активно мітингує проти нинішнього власника фабрики Ігоря Бойка та вимагає повернути її колишнім акціонерам, немає жодного працівника підприємства. Ці мітинги є проплаченими.  Щодо рішення Вищого адміністративного суду України про відновлення реєстрації ЗАТ "Житомирські ласощі", на яке голосно посилається "трудовий колектив", - тут не варто викривлено трактувати це відновлення як встановлення справедливості та зміну власника. Скаргу суд задовольнив частково, та й і з цим виникла справжня правова колізія, через яку неможливо виконати рішення ВАСУ.

  Насправді зміна організаційно-правової форми власності з ТДВ "ЖЛ" на ЗАТ "Житомирські ласощі" по факту не змінює власника контрольного пакету акцій. Адже близько 80% акцій ЗАТ "Житомирські ласощі" прямо чи опосередковано належали Ігорю Бойку. Крім того, відновлення колишнього ЗАТ неможливе просто тому, що сьогодні вже немає такої господарської правової форми. Рішення ж ВАСУ не передбачило механізми, яким чином можна було б повернути ЗАТ "Житомирські ласощі" до діяльності.

  Таким чином, швидко призначений псевдодиректор Олександр Рогаль (який підписався в листі "трудового колективу" до Авакова) не має жодних правових основ для управління підприємством. Навіть теоретично, за останнім чинним статутом, директора можуть змінити лише збори акціонерів, а в крайньому випадку правління з членів правління. Однак Рогаль не обирався зборами і не призначався правлінням. Більше того, в переліку акціонерів ЗАТ "Житомирські ласощі" компанії Delta Capital S.A. Юрія Лещинського, який зараз заявляє про нібито відновлення справедливості щодо його прав, уже не було.

  Таке рішення ВАСУ є доволі тенденційним з огляду на те, як протягом останнього місяця різні держоргани, включно з Мін’юстом та правоохоронцями, просто таки сприяють незаконним діям або їх "не помічають". Йдеться про "тітушок", які блокують роботу держреєстраторів області, фальсифікацію записів реєстру Мін’юсту, "таємний" Тернопільський суд, фальсифікацію записів нотаріуса про передачу майна та інші технічні маніпуляції. Однак, нещодавно міністр юстиції Петренко (якого керівництво фабрики також підозрює в причетності до рейдерської схеми Пашинського) таки визнав незаконність дій своїх підлеглих і "зливає" їх ГПУ. Гучні затримання у цій справі обіцяє і Національне антикорупційне бюро.

  Довідка. Нинішній власник фабрики "ЖЛ" Ігор Бойко свого часу викупив акції в іноземного інвестора Юрія Лещинського, який постійно перебував у США. Він документально підтверджує, що сплатив Лещинському та його партнеру вартість акцій (а саме 20 млн доларів). Проте, за словами Бойка, ті відмовились від оформлення фабрики повністю на нього та хотіли його злочинним шляхом відсторонити від діяльності фабрики. До того ж законність припинення ЗАТ "Житомирські ласощі" і створення ТДВ "ЖЛ" була перевірена численними судами і була залишена в силі.

  P.S. Головний редактор Сensor.net Юрій Бутусов безпосередньо спілкувався з власником "ЖЛ" Ігорем Бойком під час Антикорупційного форуму в Одесі 6 грудня та отримав від нього цілий пакет документів.

  Він обіцяв розібратись та "об’єктивно висвітлити" ситуацію навколо житомирської кондитерської фабрики. Проте, очевидно, видання стало на підтримку іншої сторони конфлікту. 

  Теги : сергій пашинський рейдерське захоплення «ЖЛ» інформаційна війна
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів