ГПУ розповіла про втрати євромайданівців 18-20 лютого 2014 року

  19 Листопада, 2015 12:26
  Встановлені обставини сутичок під час ходи 18 лютого, фінального штурму Майдану, пожежі в будинку профспілок та розстрілів на Інститутській 20 лютого.
  Під час сутичок на Майдані в лютневі дні 2014 року
  Фото з відкритих джерел
  Під час сутичок на Майдані в лютневі дні 2014 року

  ГПУ підводить підсумки розслідування подій найтрагічніших днів Майдану - 18-20 лютого.

  Про результати розповів на брифінгу начальник управління спецрозслідувань Головного слідчого управління Гепрокуратури Сергій Горбатюк.

  Щодо подій 18 лютого під час розгону ходи вздовж Інститутської та сутичок в Маріїінському парку, то тоді загинуло 16 людей, 11 з них - від мисливських набоїв, 55 протестувальників дістали вогнепальні поранення. Загалом 206 людей тоді отримали тілесні ушкодження.

  Представникам МВС таємно видавали мисливські набої, котрі потім використовувалися й у помповій зброї як Внутрішніми військами, так і "Беркутом". Дії правоохоронців були спільними з "тітушками".

  К 19 годинам 18 лютого, коли протестувальників відтіснили до Майдану Незалежності, було вирішено розпочати "антитерористичну операцію" проти наметового містечка.

  "Для того, щоб максимально і повномасштабно завершити цю операцію і мінімізувати можливість підтримки людей, було припинено рух метро, відключено частково електроенергію, відключено окремі телеканали", - зазначив Горбатюк.

  План передбачав "тиск силових органів із застосуванням спецзасобів, техніки, водометів, БТРів, мисливських набоїв, витіснення з Інститутської, Хрещатика зі сторони Європейської площі, захоплення (будинку) Профспілок. Ці дії мали призвести до того, що протестувальники мають переміщуватися з Майдану вище на Михайлівську площу, де в той час перебували "тітушки", які були озброєні, в тому числі спецзасобами та зброєю МВС, які мали розсіювати протестувальників і розганяти їх із застосуванням вогнепальної зброї".

  Після початку фінального штурму загинуло 10 людей , 509 отримали тілесні ушкодження. У тому числі, 3 людей загинуло через  вогнепальні поранення , 34 отримали вогнепальні поранення від мисливських  набоїв, інші постраждалі отримали тілесні ушкодження, 37 з них - тяжкі, 85 - середньої  тяжкості.

  Сталі відомі й обставини пожежі в Будинку профспілок. Під час захоплення його бійцями "Альфи" фактів використання вогнепальної зброї спецназівцями не встановлено. Протестувальники у відповідь "мали захищатись", тому в процесі сутички виникла пожежа. Більш конкретних даних щодо фактів підпалу Горбатюк не навів. У вогні загинуло дві особи.

  20 лютого силовики почали стріляти по протестувальниках вже зі штатних автоматів Калашникова. До цього часу мало місце тільки приховане застосування зброї, тобто використовувалися мисливські набої, які не перебувають на озброєнні у правоохоронних органів, та їх роздача відбувалася таємно.

  Того дня на Інститутській від вогнепальних поранень загинуло 49 осіб, поранення отримали 157 осіб. Із них 68 отримали вогнепальні поранення.

  Застосування вогнепальної зброї не було викликано жодними правовими підставами, а було зроблено за вказівками керівництва держави, зазначив Горбатюк.

  Теги : пожежа Євромайдан альфа розгін будинок профспілок сергій горбатюк
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів