ГПУ розповіла подробиці другої спроби розгону Майдану

  17 Листопада, 2015 13:27
  Насильницькі дії "Беркуту" були незаконними навіть формально, бо офіційно вони не залучались до виконання рішення про демонтаж наметового містечка.
  Штурм Євромайдану в ніч на 11 грудня 2013 року
  Фото з відкритих джерел
  Штурм Євромайдану в ніч на 11 грудня 2013 року

  Спроба другого розгону Майдану в ніч на 11 грудня 2013 року відбувалась за незаконної участі "Беркуту", хоча рішення суда на це не було.

  Про це на брифінгу заявив начальник управління спеціальних розслідувань Головного слідчого управління ГПУ Сергій Горбатюк.

  Згідно з судовою ухвалою на позов щодо незаконності масових зібрань на Майдані Незалежності, в демонтажі наметового містечка мали брати участь лише дільничні інспектори міліції, бо "повноцінного" судового рішення про заборону масових акцій не було.

  Ця спроба розігнати Майдан була санкціонована вищим керівництвом держави і правоохоронних органів, зокрема по лінії громадської безпеки.

  Таким чином, усі дії по розгону протестних акцій були незаконними.

  Більшість насильницьких дій чинили підрозділи "Беркуту", які офіційно не залучалися до виконання судового рішення. 

  Нагадаємо, Горбатюк також заявив, що перший розгін активістів Євромайдану 30 листопада 2013 року ініціювали особисто екс-президент Віктор Янукович разом з підконтрольними йому екс-головою МВС Віталієм Захарченком та тодішнім секретарем РНБО Андрієм Клюєвим.

  Теги : Євромайдан беркут розгін сергій горбатюк
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів