ГПУ програла суд щодо 11 млрд кубів газу "РосУкрЕнерго"

  10 Серпня, 2015 12:57
  Госпсуд відмовив Генпрокуратурі у визнанні недійсними договори купівлі-продажу.
  Вищий господарський суд
  Фото з відкритих джерел
  Вищий господарський суд

  Суд визнав дійсними дві угоди купівлі-продажу блакитного палива між "Нафтогазом" і "Газпромом" (11 млрд кубів газу), що належали швейцарській фірмі "РосУкрЕнерго". 

  Таке рішення Господарського суду столиці.

  Позов до суду подала Генпрокуратура. Вона стверджувала, договори укладені сторонами є фіктивними. Однак, судді все ж не знайшли тому підтвердження.

  Як повідомляється, договори було укладено у 2009 році. Тоді на вітчизняних ПСГ знаходилося 11 млрд кубів газу "РосУкрЕнерго". Згідно з угодами, "Нафтогаз" і "Газпром" домовились про переуступки права вимоги - передача російським монополістом і "Газпром-Експортом" українському НАКу права вимагати заборгованість "РосУкрЕнерго" перед газовими компаніями Росії об'ємом 1,7 млрд дол.

  Згодом було укладено ще один договір збуту "Нафтогазом" "Газпрому" 11 млрд кубів газу (які до цього належали "РосУкрЕнерго") за 1,7 млрд дол. Блакитне паливо в результаті було включене в баланс НАКу.

  П'ять років тому Стокгольмський Арбітражний інститут Торгової палати зобов'язав українське держпідриємство "Нафтогаз" повернути "РосУкрЕнерго" 11 млрд кубів газу, ще й з додатковим об'ємом в 1,1 млрд кубів за порушення умов договору.

  Як відомо, торік Centragas Holding AG і "Газпром" вирішили ліквідувати компанію "РосУкрЕнерго".

  Багато років ця компанія була монопольним постачальником блакитного палива нашій державі.

  Нагадаємо, половина акці "РосУкрЕнерго" належить російському газовому монополісту, решта - фірмі Centragas Holding AG, яку контролють українські бізнесмени Дмитро Фірташ та Іван Фурсін.

  Теги : Нафтогаз Газпром Фірташ РосУкрЕнерго
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів