Колишній аграрний міністр заробив на зернотрейдерах 60 млн

  5 Листопада, 2015 15:24
  Екс-міністр агрополітики разом з екс-керівництвом Держінспекції с/г розробив корупційну піраміду на зернових сертифікатах.
  Микола Присяжнюк
  Фото: відкриті джерела
  Микола Присяжнюк

  Проти колишнього очільника аграрного відомства Миколи Присяжнюка порушено справу за багатомільйоні побори із зернотрейдерів.

  Про це йдеться в ухвалі Печерського суду столиці від 13.10.2015 р.

  Як з'ясувалось, екс-міністр агрополітики разом з екс-керівництвом Держінспекції с/г України розробив корупційну піраміду на зернових сертифікатах.

  Так, з 2013 року до весни 2014 року керівництво Держінспекції с/г давало сертифікати якості виключно маючи лабораторні дослідження однієї приватної компанії "Незалежний центр лабораторних досліджень "Еталон".

  Вартість таких послуг була спеціально завищена в п'ять - десять разів. Це вдалося зробити виходячи не з прайс-листа досліджень, а з обсягу партії зерна (9,6 грн/тонна). До того ж, партія мала бути не менше 500 тонн.

  Якщо ж підприємці відмовлялись користуватись такими послугами "лаборантів", обласні інспекції погрожували затягуванням процедури надання сертифікатів.

  Відтак, за той час "Еталон" нажив на послугах лабораторних досліджень 60 млн гривень.

  За даними ГПУ, кошти перераховували на фейкові структури. Зокрема: "Велторг +2013", "Рокфор Маркет", "Дівілон", "Модус" та інші.

  Всю суму перевели в готівку та привласнили невстановлені особи.

  Теги : Міністерство агрополітики та продовольства екс-міністр Микола Присяжнюк побори зернотрейдери
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів