Гостиний двір одержав статус пам'ятки архітектури

  25 Листопада, 2015 18:38
  Більше трьох років активісти оскаржували в суді рішення про виключення Гостиного двору з переліку пам'яток архітектури.
  Гостиний двір
  Фото: відкриті джерела
  Гостиний двір

  Окружний адмінсуд столиці своїм рішенням скасував урядову постанову про зняття статусу пам'ятки архітектури національної ваги з Гостиного двору на Подолі в столиці.

  Про це сповістила адвокат Ірина Невмержицька на своїй сторінці у Facebook.

  За її словами, суд визнав постанову КМУ від 15 серпня 2011 року незаконною. Вона додала, що судова тяганина з цього питання, яка тривала більше трьох років, завершена успішно. Справу вели адвокати громадського об'єднання "Андріївсько-Пейзажна ініціатива".

  Нагадаємо, Кабмін у серпні 2011 року виключив Гостинний двір з Державного реєстру пам'яток архітектури. У вересні 2012 року "Укрреставрація" отримала в оренду на 5 років земельну ділянку під об'єктом для модернізації будівлі та перебудови під торговельно-офісний центр за згоди Київради. Столичні активісти влаштували акцію протесту у Гостиному дворі проти такого рішення.

  Згодом Київський апеляційний адмінсуд назвав дане рішення протиправним. Київрада розірвала договір оренди з "Укрреставрацією". Суд повернув земельну ділянку під Гостинним двором місту, а будівлі присудили охоронний статус – пам'ятка архітектури місцевого значення.

  Робоча група Київради щодо Гостинного двору прийняла рішення про консервацію об'єкта та відновлення, а не реконструкції. На консервацію необхідно 3 млн грн.

  Довідка: Гостиний двір почали будувати в столиці на Подолі у стилі класицизму за проектом італійського архітектора Луїджі Руска в 1808 році. Проте будівництво завершити не вдалося через пожежу 1811 року, яка охопила місто, та через війну 1812 року. За проектом, будівля повинна була мати два поверхи, однак зведено було лише перший. Через 16 років було проведено першу реконструкцію споруди. Вдруге - у 1980-1982 рр. Тоді Гостиний двір оновили зсередини.

  Теги : Київський окружний адміністративний суд історичні пам'ятки Гостиний двір
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів