Гонтарева розповіла про системну важливість "ПриватБанку" для фінсистеми України

  15 Листопада, 2015 12:11
  Під час інтерв’ю, яке дала каналу, що належить власнику розхваленого банку.
  Фото з відкритих джерел

  Голова Національного банку України Валерія Гонтарева заявила, що "ПриватБанк" є найбільшим ощадним банком країни і є системно важливим для її фінансової системи. 

  Про це вона заявила в інтерв’ю каналу "1+1", повідомляє прес-служба регулятора на своїй сторінці у Facebook.

  "ПриватБанк" є системно важливим для фінансової системи і найбільшим ощадним банком країни. Він обслуговує значну кількість пенсіонерів, великий, малий і середній бізнес, зарплатні проекти, успішно розвиває платіжні системи і є провідним інноваційним банком", - заявила голова НБУ.

  За словами Гонтаревої, НБУ здійснює постійний моніторинг діяльності та приділяє особливу увагу всім системним банкам.

  "На даний момент, "ПриватБанк" виконує всі необхідні нормативи, зокрема норматив ліквідності: сьогодні у "ПриватБанку" найбільший по системі залишок у касах і банкоматах банку - близько 8 млрд гривень. На коррахунку - близько 1,5 млрд гривень", - зазначила голова НБУ.

  Крім того, Гонтарева заявила, що в 2014 році "ПриватБанк" пройшов стрес-тестування та виконав всі необхідні умови для подальшої роботи.

  "НБУ у цьому році проводить нове стрес-тестування перших 20 банків. Цей процес спрямований на оздоровлення банківської системи та зміцнення фінансової стабільності країни. Програма рекапіталізації банків після закінчення стрес-тесту розрахована на 3 роки. Це написано в нашій програмі EFF і ми впевнені, що за цей час банки справляться з поставленими завданнями щодо докапіталізації", - підсумувала голова НБУ.

  Як повідомлялося, "ПриватБанк" провів конструктивне голосування з іноземними кредиторами. За його підсумками капітал банку буде збільшений на 220 млн доларів. Це ще один позитивний крок щодо збільшення капіталізації.

  Як відомо, раніше голова парламентського комітету з питань фінансової політики та банківської діяльності Сергій Рибалка заявив з посиланням на слова голови НБУ Валерії Гонтаревої, що Нацбанк може націоналізувати "ПриватБанк" у тому разі, якщо його акціонери не будуть виконувати свої зобов'язання.

  Нагадаємо, телеканал "1+1" також належить Коломойському.

   

  Теги : Коломойський Приватбанк нбу гонтарева Канал "1+1"
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів