Голова Transparency International окреслив умови боротьби з корупцією

  8 Червня, 2016 18:25
  Екс-спецпрокурор Перу висловив власне бачення, чого не вистачає для подолання корупції в Україні.

  Політична воля є ключовою умовою для результативної боротьби з корупцією, заявив під час прес-конференції Голова правління міжнародного руху Transparency International Хосе Угас, повідомляє кореспондент UA1.  "Наш досвід показує, щоб були якісь результати в боротьбі із корупцією, потрібна політична воля", – зауважив Угас.

  За словами керівника Transparency International, Україна повинна сама ефективно розслідувати та повернути активи Януковича, однак  може розраховувати на сприяння міжнародних організацій у цьому процесі.

  "Ми висловили свою готовність допомогти українській владі повернути гроші, притягнути Януковича до суду", – заявив Хосе Угас.

  Своєю чергою, новообраний виконавчий директор TI Україна Ярослав Юрчишин наголосив, що наразі відбувається створення спеціальної агенції, яка контролюватиме повернені кошти.

  "Національна агенція з управління конфіскованим майном не дозволить користуватись поверненими коштами. Ця інституція – єдина професійна, що відповідатиме за ті кошти, які повернено чи арештовано в процесі як антикорупційної, так і кримінальної боротьби", – повідомив Юрчишин.

  Він додав, що агенція має повноцінно запрацювати до кінця року.

  Нагадаємо, раніше Комітет Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності прийняв проект постанови про зняття з розгляду законопроекту про спеціальну конфіскацію без рішення суду. Перед тим документ було розкритиковано Генеральним директоратом з прав людини і верховенства права Ради Європи, оскільки його прийняття суперечитиме багатьом вимогам Європейської конвенції з прав людини та протоколів до неї.

  Як відомо, ухвалення закону активно лобіювалося народним депутатом Сергієм Пашинським. 

  Теги : корупція Янукович Transparency International прес-конференція
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів