Гаага не може відкрити справу щодо анексії Криму

  12 Грудня, 2015 16:20
  МКС може отримати функцію розгляду справ, пов'язаних з актами агресії, серед яких – анексія не раніше 2017 року.
  Міжнародний кримінальний суд в Гаазі
  Фото з відкритих джерел
  Міжнародний кримінальний суд в Гаазі

  Міжнародний кримінальний суд в Гаазі (МКС) не може відкрити за зверненням України кримінальну справу щодо анексії Криму Росією через відсутність відповідних повноважень.

  Про це заявив офіційний представник МКС Фаді Ель-Абдалла.

  За його словами, МКС може отримати функцію розгляду справ, пов'язаних з актами агресії, серед яких – анексія не раніше 2017 року.

  "Ця норма записана в Римському статуті, але набуде чинності з 2017 року - у листопаді 2017-го має відбутися голосування щодо того, хочемо ми активізувати цю частину судової відповідальності, чи ні. Залежно від результатів голосування ми знатимемо, чи підпадає цей злочин під юрисдикцію суду", - пояснив Адбалла.

  Крім того, відповідні поправки до статуту мають ратифікувати країни, які є учасницями цього документа, "оскільки це була нова поправка до Римського статуту. Як мінімум, нам потрібно 30 ратифікацій плюс позитивне голосування", - додав офіційний представник МКС.

  Разом з тим, відповідаючи на запитання, чи зможе Україна звернутися в МКС після завершення процедури, спікер суду висловив сумнів, зазначивши, що "події, які відбулися до того, як поправка щодо акту агресії набуде чинності, не розглядатимуться судом".

  Нагадаємо, наразі під юрисдикцію МКС підпадають справи, пов'язані зі злочинами проти людяності, злочинами, скоєними під час воєн і геноцидом.

  Теги : Росія Україна анексія Криму Гаага
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів