Фірташа умовили не приїжджати до України - Найєм

  2 Грудня, 2015 11:56
  Має місце домовленість з олігархом непередодні візита Джо Байдена, вважає нардеп.
  Дмитро Фірташ
  Фото з відкритих джерел
  Дмитро Фірташ

  З олігархом Дмитром Фірташем домовилися, аби він не приїжджав в Україну, вважає народний депутат та журналіст Мустафа Найєм.

  "У випадку в'їзду австрійського в'язня на територію України, офіційний Київ постав би перед дуже некрасивою дилемою: з одного боку ми не можемо видати свого громадянина – забороняє Конституція; з іншого боку – ми не можемо його арештувати, оскільки власних кримінальних справ у нас проти нього не знайшлося (у наявних він проходить лише як свідок), а США жодних матеріалів досудового слідства в Україну передавати б не стали", - зазначив Найєм.

  Таким чином, напередодні візиту віце-президента США Джо Байдена, та в очікуванні чергового траншу макроекономічної допомоги від Держдепу, Україні довелося б прийняти в себе розшукуваного американським правосуддям Фірташа.

  Тим більше, після погроз "Азова" здійснити цивільний арешт олігарха, правоохоронним органам України довелося б ще й охороняти його від можливих провокацій.

  Тому Найєм вважає, що з Фірташем просто домовились, та пропонує почекати, чи не буде найближчим часом надано якихось привілеїів бізнесу олігарха у якості "відплати" за домовленість.

  Нагадаємо, Дмитро Фірташ планував повернутися до України 2 грудня після півторарічного перебування в Австрії, де розглядалася справа про його екстрадицію до США. У МВС заявили, що в Україні його не арештують, бо для його затримання немає підстав. Утім, міністр внутрішніх справ Аваков запевнив, що поліція затримає Фірташа, як тільки він прибуде в Україну.

  Теги : Мустафа Найєм Фірташ
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів