Фірма Авакова купила 18 га лісу на Харківщині - НАБУ

  25 Серпня, 2016 12:46
  Компанія "Інвестор" придбала землі з низкою порушень, стверджують слідчі.
  Арсен Аваков
  Арсен Аваков

  Національне антикорупційне бюро підозрює екс-керівництво Дергачівської РДА в незаконному відчуженні землі площею понад 18 гектарів в інтересах компанії "Інвестор", яка належить дружині міністра внутрішніх справ Арсена Авакова.

  Про це йдеться в постанові Солом'янського райсуду, пишуть Наші гроші.

  Зазначається, що з 2001 року "Інвестор" орендував вищезазначену ділянку - на ній розташовувався оздоровчий табір "Лісова стежка".

  Наприкінці 2005 року районна адміністрація та фірма уклали договір купівлі-продажу земельної ділянки.

  У 2006 році "Інвестор" перепродав ділянку своєму дочірньому підприємству "Інвестор Еліт Строй".

  Детективи вказують, що за законом перед продажем ділянки має бути розроблено і затверджено проект землеустрою для відведення.

  Крім того, частина ділянки площею майже 8 га знаходиться в межах с. Лісове і розпоряджатися нею мав право тільки сільська рада. Інша частина ділянки площею понад 7 га відноситься до земель лісового фонду (її розмір перевищив допустимий розмір для передачі таких ділянок в приватну власність).

  Суд надав доступ до документів, які зберігаються в Дергачівської адміністрації та стосуються відносин з АТ "Івестор".

  У 2011 році прокуратура в суді змогла довести, що адмінстрація перевищила повноваження під час продажу землі "Інвестору". Але після зміни влади фірма змогла відсудити землі. За даними ЗМІ, торік ця земля була перепродана ТОВ "Лісова поляна". Її основний бенефіціар - дружина глави МВС Інна Авакова.

  "Наші гроші" пишуть, що 42% акцій компанії "Інвестор" належать дружині Авакова, яка є головою наглядової ради підприємства. Ще 1,69% акцій належить синові міністра Олександру. Також майже 10% акцій володіє близький до Авакова нардеп Ігор Котвіцький, який фігурує у кримінальному провадженні НАБУ про виведення в офшор 40 млн доларів.

  Нагадаємо, в 2005-2010 роках Арсен Авакова очолював Харківську ОДА.

  Теги : Арсен Аваков кримінальне провадження Харківська область НАБУ земельна ділянка
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів