Філарет заявив про необхідність зміни статуту ПЦУ

  15 Березня, 2019 20:00
  Патріарх не бачить передумов для конфлікту з Константинополем через можливу зміну статуту.

  Почесний патріарх Православної церкви України Філарет заявив, що його не задовольняє поточний статут церкви, написаний Константинополем. За словами Філарета, на наступному Помісному соборі необхідно прийняти Статут Православної церкви України.

  Про це він заявив у інтерв'ю виданню Главком.

  "Не Київської митрополії в складі Константинопольського патріархату, бо ми зараз користуємось цим Статутом, грецьким Статутом. Нам як автокефальній церкві треба мати свій український Статут, який маємо затвердити на Помісному соборі. Тому ми чекаємо скликання Собору УПЦ, на якому треба прийняти Статут нашої церкви", – наголосив Філарет.

  На його думку, найголовніше – це змінити кількість постійних членів Синоду.

  "Потрібно не три, як зараз, а більше, десь 12. Для інших залишиться можливість почергово бути тимчасовими членами Синоду. Постійними членами Синоду мають бути авторитетні архієреї з різних регіонів, щоб вся Україна була представлена в Синоді постійними членами, тобто так, як у нас було до цього часу в Київському патріархаті", – сказав почесний патріарх.

  Водночас, Філарет не бачить передумов для конфлікту з Константинополем через можливу зміну статуту.

  "Вони нам сказали так: поки приймайте цей Статут, який ми вам пропонуємо, а коли отримаєте Томос, ви автокефальна церква і ви приймайте такий Статут, який потрібний вам… Ми діємо законно, не проти Вселенського патріархату. Ми вдячні Вселенському патріарху за те, що він зробив. Але якщо ми автокефальна церква, то ми повинні діяти в інтересах своєї церкви, свого народу і своєї держави", – підкреслив Філарет.

  Як повідомлялося раніше, Філарет вважає, що Томос від Константинополя отримала не якась нова церква, а саме УПЦ КП.

  Теги : Філарет ПЦУ
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося


  Архів