ЄС поставив перед Україною дві умови щодо безвізового режиму

  4 Лютого, 2016 13:25
  Але Порошенко попросив публічно не говорити про це, тому документ з вимогами не оприлюднювали.

  Згода про початок запуску з боку ЄС підготовки до безвізового режиму не була безумовною, повідомляє "Радіо Свобода" з посилання на свої джерела в Раді ЄС.

  Підсумком переговорів між президентом Петром Порошенком та комісаром ЄС з питань сусідства та переговорів щодо розширення Йоганнесом Ханом, став не тільки позитивний звіт, але й неафішоване доповнення до нього.

  "Це доповнення мало бути опубліковане разом з візовою доповіддю, але була "джентльменська угода" між Порошенком та Ханом, що цей додаток буде залишатись внутрішнім документом ЄС, але тим не менше матиме силу", – зазначило джерело.

  Саме тому Єврокомісія все ще юридично не започаткувала підготовку пропозиції, яка має бути надіслана до Ради ЄС щодо скасування віз.

  Існує вірогідність, що Україну та Грузію буде розділено, і Грузія отримає візову лібералізацію раніше.

  У доповненні йдеться про дві речі: призначення авторитетного керівника, а також керуючої п'ятірки Національного агентства з питань запобігання корупції, та про введення електронних декларацій про статки та їхнє походження чільних посадовців і депутатів парламенту.

  Нагадаємо, про те, що відстрочка електронного декларування доходів держслужбовців дійсно може вплинути на надання Україні безвізового режиму, заявив у січні глава представництва ЄС в Україні Ян Томбінський.

  4 січня нардеп Віктор Чумак звернув увагу на пункт у прийнятому бюджеті, "про який ніхто не чув у залі": декларування всіх активів в електронному вигляді відклали до 1 січня 2017 року.

  Теги : безвізовий режим йоханнес хан електронне декларування
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів