Експерт порівняв шанси "Ощадбанку" та "Сбєрбанку" в боротьбі за назву

  6 Лютого, 2016 15:12
  На думку експерта, суд може визнати в діях російського банку ознаки недобросовісної конкуренції та задовольнити позов "Ощадбанку".
  Фото з відкритих джерел

  Господарський суд Києва може визнати в діях "Сбєрбанку Росії" з перейменування своєї української "дочки" в "Сбєрбанк" ознаки недобросовісної конкуренції та задовольнити позов "Ощадбанку".

  Таку думку "Економічній правді" висловив адвокат, керуючий партнер АО "Suprema Lex" Віктор Мороз, зазначивши, що саме за "Ощадбанком" зареєстровані торгові марки "Сбєрбанк", "Ощадбанк" і "Oschadbank".

  Він наголосив: з цього випливає, що "перейменування банківської установи ПАТ "Сбєрбанк Росії" в ПАТ "Сбєрбанк" теоретично може привести до введення в оману споживача банківських послуг, який не зможе розрізнити дві банківських установи".

  Крім того, за словами Мороза, "з урахуванням того, що значна частина клієнтів "Ощадбанку" - це люди, які добре пам'ятають радянський "Сбєрбанк", введення в оману можливе. Суд цілком може визнати в діях "Сбєрбанку" ознаки недобросовісної конкуренції і задовольнити позов "Ощадбанку".

  Разом з тим, експерт зазначив: у разі, якщо "Сбєрбанк" зможе довести, що "Сбєрбанк" є загальновідомим позначенням і ця торгова марка стала загальнодоступною і втратила свою розрізняльну здатність, то суд може відмовити "Ощадбанку" в задоволенні його позовних вимог.

  Ще однією перевагою російського банку, на думку юриста, є той факт, "що "заощадити" не завжди перекладається як "зберегти".

  Втім, Мороз наголосив: "Для цього "Сбєрбанку" доведеться провести ряд соціологічних досліджень і підготувати досить переконливі аргументи на свою користь, і у разі, якщо дані таких досліджень будуть досить репрезентативні, то суд цілком може і відмовити власнику торгової марки".

  Нагадаємо, "Ощадбанк" подав до Господарського суду столиці позов щодо незаконності перейменування "дочки" "Сбєрбанку Росії" у "Сбєрбанк".

  Теги : Росія суд Сбербанк Росії Україна Ощадбанк назва торгова марка
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів