Друг нардепа Пашинського обікрав державу на мільярд гривень

  10 Серпня, 2016 10:26
  Журналістське розслідування у справі "нафтопродуктів Курченка" виявило шляхи привласнення держкоштів, здійснюваного під покровительством народного обранця.

  Бізнесмен Сергій Тищенко, бізнес-партнер та однокласник народного депутата від "Народного фронту" Сергія Пашинського, завдяки своїм дружнім зв’язкам отримав неправомірну вигоду, обдуривши державу на майже мільярд гривень під час реалізації так званих "нафтопродуктів Курченка".

  Про це йдеться в розслідуванні програми "Наші гроші".



   

  Журналістам вдалося прослідкувати, яким чином багатостраждальне паливо бізнесмена-втікача часів Януковича перетворилося з речового доказу в кримінальній справі на прибутки в кишенях новітніх олігархів.

  Як повідомлялося раніше, у лютому 2014-го у ході кримінального провадження щодо нафтопродуктів Курченка було ухвалено рішення про продаж конфіскованого палива з огляду на строк його придатності, який збігав.

  За реалізацію взялося держпідприємство "Укртранснафтопродукт" (УТНП), заступником директора якого на той час був Олександр Горбунов – колишній співробітник групи компаній Тищенка "Фактор". Саме це, на думку журналістів, а також наближеність тодішнього директора УНТП Володимира Гаврилова до нардепа Сергія Пашинського посприяло реалізації конфіскованого палива на максимально вигідних для Сергія Тищенка умовах.

  Усі нафтопродукти було продано в одні руки – компанії "Укройлпродукт", яка належить Тищенку. В ДП "Укртранснафтопродукт" таку пріоритетність пояснюють тим, що у них конфіскат купувати боялися, а тому прийшлося мало чи не просити Сергія Тищенка, аби той придбав паливо.  

  За таку самовідданість на благо держави Тищенко виставив певні умови. По-перше, ціну нафтопродуктів було занижено. СБУ стверджує, що знижка становила 250 млн гривень.  

  По-друге, навіть обіцяні 850 млн гривень від "Укройлпродукту" на рахунок держпідприємства не надійшли у повному обсязі. Понад 400 млн гривень покупець винен державі й досі та виплачуватиме їх протягом наступних двох років.  

  По-третє, гроші, які Тищенком все ж було сплачено, осіли в банку "Фортуна Банк", що належить тому ж таки Сергію Тищенку. На спеціальному рахунку під 1% річних, що означає – недоотриманий державою дохід наразі сягає вже мільйонів. Хоча згідно закону кошти мали б знаходитися на спецрахунку в уповноваженому банку, який обслуговує МВС.

  Нардеп Сергій Пашинський, коли журналісти розказали йому про вищеописану схему, не згадуючи назв компаній та банку, рішуче заявив: це відверта корупція. Однак, дізнавшись, що йдеться про компанію його бізнес-партнера і просто гарного друга Сергія Тищенка, взявся вигадувати заплутані виправдання та зрештою обізвав журналістів провокаторами.

  Нагадаємо, звинувачення народного депутата від "Народного фронту" Сергія Пашинського у причетності до незаконних оборудок із "нафтопродуктами Курченка" з’явилися в ЗМІ ще весною минулого року.  

  Теги : СБУ нафтопродукти сергій пашинський Курченко сергій тищенко фактор Укртранснафтопродукт
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів