Долар має коштувати менше 10 гривень – індекс Біг Мака

  11 Сiчня, 2019 09:52
  Гривня виявилася однією з найбільш недооцінених валют світу.

  У рейтингу індексу "Біг Мак" (Big Mac index) українська гривня виявилася однією з найбільш недооцінених валют світу, поступившись тільки рублю.

  Вартість української гривні має становити 9,68 гривень за один долар, йдеться в щорічному дослідженні The Economist, в якому розраховують справедливість курсу валют щодо рівня купівельної спроможності, так званий "Індекс Біг-Мака".

  За даними дослідження, гривня є однією з найбільш недооцінених валют світу.

  Аналітики підрахували, що вартість гривні недооцінена по відношенню до долара на 65,2%. Так, ціна одного "Біг Мака" становить в Україні 54 гривень (при курсі 27,8 грн/дол.). У США "Біг Мак" можна купити за 5,58 долара. Тому експерти вважають, що реальний курс гривні за купівельною спроможністю повинен становити 9,68 гривень за долар.

  Найбільш переоціненою по відношенню до долара валютою дослідники назвали швейцарський франк – його курс повинен бути близько 20% меншим, ніж є зараз. Російський рубль, згідно з рейтингом, недооцінений на 70,4%. У першій п'ятірці рейтингу також знаходяться Туреччина, Аргентина і Малайзія.

  Як відомо, інвестиційна компанія Concorde Capital прогнозує девальвацію курсу гривні до рівня 29-29,5 UAH/USD на кінець січня поточного року.

  Теги : курс долара курс гривні
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося


  Архів