До місцевих прокуратур можуть потрапити неправильні люди - Сакварелідзе

  20 Жовтня, 2015 13:30
  В Україні починається останній етап відбору співробітників місцевих прокуратур.
  Фото: focus.ua

  Заступник генпрокурора Давид Сакварелідзе допускає, що в ході конкурсу з відбору нових співробітників, люди, замішані в різних скандалах, цілком можуть успішно пройти всі випробування.

  За його словами, Генпрокуратура зараз вживає всіх можливих заходів, щоб не допустити до служби чиновників, які скомпрометували себе.

  "Для цього є система громадського контролю, до процесу відбору співробітників підключена служба внутрішньої безпеки ГПУ, вона готуватиме довідки на кандидатів з урахуванням всіх зібраних матеріалів і даних по кожному претенденту", - сказав він в ході брифінгу в ГПУ, передає кореспондент UA1.

  Рішення по кандидатах буде приймати спеціально створена комісія, до якої входять співробітники ГПУ, народні депутати, представники міжнародних та українських громадських організацій.

  Всього на 700 вакантних посад претендує близько 2 тисяч кандидатів. З них 23% новачки, які ніколи раніше не працювали в правоохоронних органах.

  Всі вже пройшли три тури відбору: тест на знання законодавства, тестування загальних здібностей і особистісних характеристик. Четвертий етап - 20-хвилинна співбесіда. Кандидатури тих, хто пройшов усі етапи, буде затверджувати генпрокурор.

  Перший заступник генпрокурора Юрій Севрук підтвердив UA1 той факт, що служба внутрішньої безпеки ГПУ "веде" кожного кандидата і враховує дані, отримані при службових перевірках.

  У довідці також буде відображений послужний список, з якого відразу буде ясно, чи потрапляє кандидат під люстрацію.

  Також буде враховуватися, як кандидати працювали під час конкурсу, тому що є ті, які повністю закинули свої службові обов'язки і зосередилися виключно на цілі по збереженню чинних посад в прокуратурі.

  "Всі ці дані будуть в руках конкурсних комісій. І якщо громадяни мають які-небудь зауваження до конкретного кандидата, готові підписатися і надати докази, то вони можуть подати свої скарги в конкурсні комісії. Але тільки до початку співбесіди в прокуратурі, - пояснив Севрук. - І враховуйте час, ми до 1 грудня повинні перевірити всіх кандидатів і подати кандидатури на затвердження генпрокурору".

  За його словами, графік проведення співбесід кандидатів буде опублікований на сайті ГПУ.

  Нагадаємо, як раніше писав UA1, прокурор Житомира Юрій Сич, замішаний в корупційному скандалі з нерухомістю, досі займає свій пост і зараз проходить конкурсний відбір, щоб утвердитися на цій посаді.

  Теги : генпрокуратура сакварелідзе відбір Юрій Севрук місцеві прокуратури Юрій Сич
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів