Депутати виступили за відкритість реанімацій

  25 Травня, 2016 18:22
  Майже всі відділення реанімації та інтенсивної терапії в Україні закриті для спільного перебування пацієнтів та родичів.

  Народні депутати подали на розгляд Верховної Ради законопроект про врегулювання питання доступу родичів до пацієнтів реанімації та викорінення корупції у цій сфері.

  Про це під час брифінгу заявила нардеп Олена Сотник, повідомляє кореспондент UA1.

  "Законопроект підписало майже 20 народних депутатів. Він зареєстрований був 11 травня. Достатньо довго розробляли, бо є певні супротиви. Ми зробили проект збалансований. Він дає право пацієнтам вимагати, щоб їх впустили в реанімацію, але в той же час дає можливість Міністерству встановити певні правила, тобто, щоб дотримувались санітарних норм, режиму тиші і так далі", – зазначила народний депутат.

  За словами Сотник, закриті реанімації – це радянський атавізм. Відсутність доступу дозволяє приховувати велику кількість проблем, зокрема, необліковану кількість ліків та неконтрольований догляд. Фактично неможливо дізнатися, чи було надано хворому допомогу в належний час та належним чином.

  В усіх цивілізованих країнах, практика присутності родичів поряд із пацієнтом є позитивною. До того ж, коли маленька дитина сама знаходиться в реанімації, вона отримує психологічну травму.

  "Моя дитина провела в реанімації пів свого життя, він дуже мало прожив, і цю половину його життя, я не могла бути разом з ним, просто через заборону", – розповідає Анастасія Леухіна, співініціатор наказу МОЗ "Про дотримання прав пацієнтів, та забезпечення доступу членів сім’ї".

  Нагадаємо, в українському законодавстві таку заборону ніде не прописано – навпаки, відповідно до статті 287кодексу України особа, яка знаходиться на стаціонарному лікуванні у закладі охорони здоров’я, має право на допуск до неї інших медичних працівників, членів сім’ї, опікуна, піклувальника, нотаріуса, адвоката.

  Теги : МОЗ законопроект реанімація олена сотник
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів