Делегацію ООН не пустили до місць, де СБУ може незаконно утримувати людей

  25 Травня, 2016 22:22
  Візит делегації до України було перервано через неможливість виконати його програму повною мірою.

  Делегація підкомітету ООН із запобігання катуванням призупинила свій візит до України, бо її не допустили до місць, де, за її підозрою, працівники СБУ можуть незаконно утримувати людей.

  Про це йдеться у повідомленні Центру інформації про права людини.

  Делегація заявила, що візит, який розпочався 19 травня і мав завершитися 26 травня, було вирішено припинити у зв’язку із неможливістю виконати його програму повною мірою.

  Своєю чергою, керівник делегації Малкольм Еванс зазначив, що відмова у доступі є порушенням зобов’язань України як держави-учасниці Факультативного протоколу до Конвенції проти катувань.

  Згідно із ним делегації підкомітету ООН із запобігання катуванням мають відвідувати всі держави, котрі є учасниками протоколу, й можуть здійснювати візити до будь-яких місць несвободи без попередження.

  Делегація підкомітету мала оцінити виконання рекомендацій, наданих після здійснення першого візиту в 2011 році. Діяльність підкомітету ООН із запобігання катуванням, членами котрого є незалежні правозахисники, керується принципами конфіденційності й співпраці.

  Теги : ООН СБУ катування
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів